Yönetici Koçluğu

Üst ve orta düzey yönetim ekibinin liderlik becerilerinin, yönetim yetkinliklerini geliştirmeye, pozitif dönüşümü sağlamaya yönelik 6-12 ay arası süren koçluk programıdır. Liderlik becerilerini geliştirmek isteyen yöneticiler ile bireysel çalıştığım gibi ve kurumsal çalışmaktayım.

Kurumsal çalışmada, şirket ve yönetim ekibinin ihtiyaçlarına göre hazırlanır. Üst Yönetim ve İnsan Kaynakları, Liderlerin ile işbirliği ile durum tespiti ve yol haritası belirlenerek, pozitif davranış değişikliğini sağlayan ölçülebilir koçluk çalışmasına başlanır. Genel olarak aşağıdaki konuları ve uygulamaları kapsar:

  1. Liderin kendini ve liderlik & yöneticilik tarzını tanıma,
  2. Problem Çözme kapasitelerini arttırma,
  3. İletişim becerilerini geliştirip, etkin iletişim ve ilişki yönetimi kalitesi artması,
  4. Değişken ortamlara, durumlara adapte olma ve hem kendilerini hem de ekiplerini yönetme, yönlendirme becerilerini kazanma,
  5. İş & yaşam dengesi sağlama becerilerini arttırarak yaşamdan ve işten keyif alma kapasitelerini, böylece yaratıcılıklarını ve etkinliklerini arttırma.
  6. Pozitif ekonomik sonuçlar.

Bu koçluk çalışması kimler için:

1- Üst ve orta düzey yöneticiler ve yönetici adayları, şirket sahipleri,

2- Kariyerini şansa bırakmayan; gelişime, değişime inanan ve değişime, geri bildirime açık liderler,

3- Değişim / dönüşüm için gereken çalışmayı yapmaya kararlı olanlar ve çalışmaktan korkmayanlar için.

4- Kendi değişim sorumluluğunu almaya hazır olanlar için.

Kendinizi içinizde bulunduğunuz durumda çaresiz ve yalnız hissetmeyin, destek alın, var olduğunu sandığınız kapasitenizin ötesine geçin. Bırakın gerçek potansiyeliniz açığa çıksın….

Nilgün Yetiş Hakkında
banner
23 yıllık ulusal ve yurtdışı kuruluş ve firmalarda yöneticilik, şirket kurulumu, danışmanlık, eğitimcilik ve mühendislik iş tecrübesine, son 13 yılda çoğunluğu kendi girişimleri ile aldığı kişisel gelişim, liderlik, yaratıcılık ve koçluk eğitimlerini ve çalışmalarını ekledi.
E-BÜLTENİME KAYDOLMAK İSTER MİSİN?
BİZİ SİZİ ARAYALIM