Merhabalar,

İlk güne hoş geldiniz. Bu bir kendinizi keşif yolculuğu, düşüncelerinizle, hislerinizle bağlantı kurma çalışması; yazarlık değil, ama kimbilir belki içinizden böyle biri de çıkabilir.

“Okumak, bir insanı doldurur; konuşmak onu hazırlar ,yazmak ise olgunlaştırır.”

Francis Bacon

Bu çalışma süresince kendinize, düşüncelerinize ve hislerinize, farklı yönlerden bakacaksınız. Bugün için kendinize rahatsız edilmeyeceğiniz bir 10 dakika ayırın. Eğer daha fazla vaktiniz var ise gün içinde 3 defa 10 dakika olabilir. Aşağıdaki yazdığım noktalara uyarsanız sizin için keyifli bir süreç olur. Biraz sınırlarınızdan çıkmanıza, esnemenize yönlendireceğim, izin verirseniz..

Belki doğada yazmak hoşunuza gidiyordur, evinizin bahçesi, ya balkon! Havalarda güzel, alın defteri kalemi, sevdiğiniz içeceği, haydi yazmaya….

Yazıdan keyif almak için kendinize zaman vermeniz ve süreçten keyif almanız çok önemli. Eğer ilk başta yazma işine biraz mesafeli duruyorsanız kendinize zaman verin, içinizdeki meraklı çocuk ortaya çıksın. Evet Çalışma süresince dikkat etmenizi rica edeceğim hususlar:

1- Kalem kağıt kullanarak bu çalışmadan en iyi sonucu alırsınız.

2- Saatiniz ile 10 dakikayı kurun ve aşağıdaki kelimelerden birini seçin. 10 dakika dolana kadar o konu üzerinde yazmaya kendinize söz verin ve yazın. 

3- Düşünmeyin, hissedin. Yazarken düşünmeyi bırakın, izin verin kaleminiz yazsın…

4- Yazdıklarınızı okumak için durmaya kalkmayın. Yazmaya devam edin, çok saçma gelse bile yazın. Dünyanın en saçma yazısını yazıyor olsanız bile yazın.

5- Mümkün olduğunca detaylandırın, bilmediğiniz noktalara gitmeye izin verin. Tasvir edin.

6- İmla kurallarını birtarafa bırakın, sadece yazın, sonra gerekirse düzeltirsiniz. Mükemmel olmak zorunda değilsiniz. 

Haydi başlayalım:

Paylaşımlarını FB Grubunda bekliyoruz. Erişim için tıkla….

Keyifli Deneyimler,

Nilgün Yetiş

Dönüşüm Liderliği ve Yönetici Koçu