Merhabalar,

Puzzle yapmayı severmisiniz? Yap-boz… Çocukken severek  oynadığımız oyunlardan birisiydi kardeşlerimle.  Bundan 5 yıl önce çok heveslendim, 2000 parçalık puzzle aldım, sevdiğim bir Fransızın tablosu. Tamalamak daha başından çok zor geldi, havlu attım; kardeşime devrettim. Kardeşim, teyzem ve annemin üstün çabası ile tamamlanmıştı. Bazen hayali biz kurarız, başkaları yaşar; bazen biz başlarız başkaları bitirmeye yardımcı olur. Önemli olan dünyaya gelmesi için güçlü bir niyet koymak ve adımlar atmak ve içinize sinen hayalleri seçmek.

 Şimdi 1., 2., 3. günlerden keşiflerle hayalinizi daha da canlandırmaya netleştirmeye geldi. 

Sağlam tohumlar, sağlam meyveler verir. Hayalinizin netliği tohumdur.

Biliyorsunuz benim koçluk mottom ANLAMLI İŞ ve HAYAT. Herkes için anlamlı olan farklıdır.

Sizin ölçütlerinizde, sizin istediğiniz gibi, size uyan anlamlı iş ve hayat. İşin büyüsü burada değil mi zaten?

” Hayatın kendi başına bir anlamı yok. Hayat bir anlam yaratma fırsatıdır. Anlam keşfedilmesi değil, yaratılması gerekir. Anlamı, ancak onu yaratırsan bulursun. Orada bir çalının arasında durmuyor. Yani sağına soluna bakınca biraz arayınca bulmazsın. O bulunacak bir kaya gibi durmuyor. O yaratılacak bir şiir, söylenecek bir şarkı, edilecek bir danstır.

Anlam bir danstır, taş değil. Anlam müziktir. onu ancak yaratırsan bulursun. Bunu unutma.” OSHO

Yaratım için gerçekten hayalinizi yaratmaya kalpten niyet etmeniz önemlidir. Sonra ne zaman, gerçekten sizin için gerçekçi olabilecek bir zamanı koymanız önemli. Böylece hayaller fantazi olarak kalmaz.

4. GÜN Çalışması:

Şimdi bu 3 günlük çalışmada yaptıklarımızdan sizin için anlamlı olan hayaliniz nedir?

Daha belirginleşmeye başladı mı? Belki bir 10-20 dakika sessizlikte sakinlikte meditasyon yapıp, hayalinizi gözünüzde canlandırmanız, sizin için NİÇİN önemli olduğunun cevaplarını bulmanızın zamanı geldi. Onu ne zamana kadar neyi yaratmak istiyorsunuz?

Gerçekten, kalpten? Neye enerjinizi koymak istiyorsunuz? Seçin…. Artık bu sizin yeni VİZYONUNUZ olacak….

1- Ona gerçekleştirmek için bir zaman atayın, 3 ay 3 yıl, 5 ay, 3 gün…vs.

2- Sonra sizin için NİÇİN önemli olduğunu yazın defterinize.

3- Ve hayalinizi şu an yaşıyor gibi şimdiki zaman dilinde tekrar yazın. Yalnız cümlelerin pozitif olmasına dikkat edin. 

4- Duygu, renk katın; daha canlı, daha net, daha renkli, tam olmasını istediğiniz gibi, yönetmen sizsiniz! Bu sizin hayatınız! Bu sizin projeniz! bu sizin hayat tasarımınız…. Sesleri duyun, kalbinizin atışını hissedin, hayalin sizi nasıl canlandırdığını, memnun ettiğini hissedin, eğer hissetmiyorsanız, hayalinizi değiştirin! Demekki sizin hayaliniz değil. İçinize sinen resmi zihninizde canlandırın.

Ancak şunu bilin ve inanın “eğer hayali kuruyorsanız, onu hak ediyorsunuzdur.” buna inanın,  hayali gerçekleştirecek olan budur. 

4- Eğer işitsel yönünüz güçlü ise, sesli olarak vizyonunuzu (hayalinizi) telefonunuza kaydedebilir, işe gelirken giderken dinleyebilirsiniz. Dinlerken daha canlandırın, daha canlandırın ve gerçekleştirmeye yönelik her seferinde bir adım atın…

Evet hangi hayali seçtiniz, hangisini seçiyorsunuz, bununla ilgili bu hafta atacağınız ilk aksiyon ne olacak? FB grubunda paylaşımlarınızı bekliyoruz…

Size anlam vereni yaratmanız ve yarattığınızı yaşamanız dileğimle….

Nilgün