Bir Çocuğun Rüyası İçin Şiir

Kaybolmuş bir sevgi her zaman
Kaybolmuş bir bilyaya benzer
Anımsanır ışıltısı
Belli belirsiz gözyaşlarıyla

Bir çocuğun rüyasında bazen
Bulunur kaybolmuş bir bilya
Kiraz ağaçları sallanır
Güvercinler uçuşur havada

Ataol Behramoğlu 

Çocukluk hayal kurmanın, yaratıcılığın en yüksek olduğu zamandır. Şanslıysanız aileniz yüreklendirmiştir, ya da serbest bırakmıştır hayallerinizin peşinden gitmeye. Potansiyellerinizin henüz sekteye uğramadığı, engellenmediği bir zamandır. Sadece çocukluk değil, yetişkinliğe kadar geçen süre bir hazinedir bizler için. Bazen terk edilmiş, bazen farkında olunmayan.

Çocukluğa yapılacak her seyahat bize yeni hediyeler, yeni armağanlar sunacaktır. Kimisi belki acı dolu hikayeler, kimisi komik, kimisi utandığımız, utandırıldığımız. Ama hepsinin de şimdiki halimize ışık tutan bir mesajı vardır. Ya bişeyin üstesinden gelmişizdir, ya biryerlerde bırakmışızdır, şimdi tamamlanmayı bekliyordur.

Belki hayalinizdeki iş, seyahat, hayır dediğiniz teklifler çocukluğunuzda yatıyordur. Şimdi ona bir seyahate var mısınız?

3. Gün Çalışması: 

Bu çalışma için 25-30 dakika ayırın. Çocukluk resimlerinize bakmanızı öneririm. Biraz geçmişse seyahat, geçmiş anılarınıza, hayallerinize, özlemlerinize, sevdiğiniz şeylere…. Daha sonra gençlik resimlerinize de bakın… Ve aşağıda sizi en çok entkileyen 2 kelimeyi seçip yazmaya başlayın. Her biri için 10 dakika ayırın.

“Yetişmiş her insanın içinde, oynamak isteyen bir çocuk vardır.” Friedrich Nietzsche

Bu çalışma diğerlerine göre biraz daha duygusal olabilir, ama anlam da çoğu zaman orada yatmıyor mu? Sadece yazarken 1. Günde belirttiğim gibi kalemin akışına izin verin. Duygular bırakın aksın. Zaten gün içinde yeterince zihinde kalmıyor musunuz?

Farkındalıklarınız neler, 2. Gün çalışması ile ilişki kurduğunuz noktalar var mı? Hayallerinizi genişleteceğiniz, yeniden yazacağınız birşeyler keşfettiniz mi?

FB Grupta paylaşmak ister misiniz?

Keyifli Deneyimler,

Nilgün