Byron Katie Yöntemi ile Düşüncelerini Sorgula Hediye Online Atölye Çalışmam

4 Soru ile zihninin zindanlarından çıkabileceğini bilsen uygular mıydın?
Ben uygulardım ve uyguladım, Çok faydasını gördüm, danışanlarıma da yeri geldiğinde önerdiğim bir çalışmadır.

Byron Katie “The Work” çalışması soruları

Düşünceler üzerinde çok düşünülmez ama sorgulamadan inanılırsa katı hale gelir ve gerçekliğinizi oluşturmaya başlar. İşte orada artık dünyaya oldukça filtrelenmiş bir alandan bakıyorsunuzdur… Faydasını gördüğüm bir yöntem olduğu için 2015 yılında koçluk eğitimim nedeni ile Amerika- Kaliforniya ziyaretimde 4 günlük “Yeni Yıl Çözümlemesi” Atölye çalışmasına da katıldım. Benim için dolu dolu bir deneyimdi.

Şimdi görüyorum ki günümüz insanı hele de bu pandemi sıkıntıları ile zihinsel zindanına daha saplanıyor. Sıkıntılarınızı görüyorum ve anlıyorum, bu kısıtlayıcı alandan çıkışınıza katkı olmak için 5 Mayıs 2021’de 20:30 -22:00 arası Zoom Online gerçekleştireceğim interaktif hediye atölye düzenledim. Kendinizi engel düşüncelerinizden özgürleştirmek isterseniz katılın derim. Kayıt linki için tıklayın…

Çalışma sayesinde kazanacaklarınız:

Çalışma’yı devamlı olarak uygulayan kişilerin çoğunlukla bildirdikleri:

  • Depresyonun hafiflemesi: Bir zamanlar elden ayaktan düşüren durumları çözün hatta bu durumlarda mutluluk bulun.
  • Azalan Stres: Daha az endişe ve korku ile yaşamayı öğrenin.
  • Düzelen ilişkiler: Eşiniz, anne ve babanız, çocuklarınız, arkadaşlarınız ve kendinizle derin bağlar ve yakınlık yaşayın.
  • Azalan Öfke: Sizi nelerin öfkeli ve kırgın yaptığını anlayın. Daha az sıklıkta, daha az yoğunlukta ve daha az tepkili olun.
  • Artan zihinsel berraklık: Dürüstlükle daha akıllı, verimli yaşayın ve çalışın.
  • Artan enerji: Daimi bir zindelik ve esenlik yaşayın.
  • Artan Huzur: “Olanı Seven biri” nasıl olunuru keşfedin.

Byron Katie’den birkaç söz;

‘Bir dua edecek olsam şöyle derdim: ‘Tanrım beni onaylanma ve takdir edilme arzusundan kurtar!’

“Bize olanlar nedeniyle değil, olanlar hakkındaki düşüncelerimiz nedeniyle rahatsız oluruz.”

Stresimizin çoğu zihinsel olarak kendi işimize bakmamaktan kaynaklanıyor.”

The Work” (Çalışma) Çalışması nasıl ortaya çıktı?

Byron Katie’nin Çalışma’sı (The Work) dünyada çekilen bütün acıların nedeni olan düşüncelerin tanımlanıp sorgulanmasının yoludur. Kendinizle ve dünya ile barış sağlamanın yoludur. Açık fikirli herkes bu çalışmayı yapabilir.
Byron Kathleen Reid otuz yaşlarında derin bir depresyona girdi. Bunu takip eden on yıl boyunca depresyonu daha derinleşti ve Katie (herkes ona böyle hitap eder) sonunda iki seneye yakın bir süreyi yatak odasından çıkamadan geçirdi. Sonra bir sabah çaresizliğinin derinliklerinden gelen, hayat değiştiren bir farkındalık yaşadı. Katie düşüncelerine inandığı zaman acı çektiğini, düşüncelerine inanmadığı zaman ise acı çekmediğini gördü. Depresyonunun nedeninin etrafındaki dünya olmadığını ancak, bu dünyayla ilgili inanışları olduğunu fark etti. Ani bir farkındalıkla mutluluğu bulma çabalarımızın ters olduğunu gördü.

Dünyayı ümitsizce bizim düşüncelerimize göre olması gereken duruma uydurmaya çalışmak yerine, bu düşünceleri sorgulayabileceğimizi ve gerçeği tam olduğu şekli ile kabul ederek hayal edemeyeceğimiz bir özgürlüğe ve neşeye kavuşabileceğimizi gördü. Sonuç olarak, yataktan çıkamayan ve intihara yakın bir kadın, yaşamın getirdiği her şeye karşı sevgi dolu biri haline geldi.

5 Mayıs saat 20:30-22:00 arası olacak çalışmama sadece kendiniz gelmeyin, değişime açık arkadaş ve yakınlarınızı da davet edebilirsiniz.

Güzel bir hafta dileklerimle,