Bırakmak

Bırakmak, bırakabilmek bu dönemin bizden istedikleri…

Tüm fazlalıkları… Ruhsal, fiziksel, zihinsel, duygusal alanda.

Alanınızdan fazlalıkları temizleme zamanı…

Tekrar, tekrar…

Bıraktıkça yenileneceksiniz. Tazeleneceksiniz. Lütfen bu süreçte verirken ve sonra hayatınızda neler olduğuna dikkat edin.

Bırakma işlemini bilinçli olarak yaparsanız, enerji alanınız temizlendiği gibi, titreşiminiz de yükselecek. Titreşim yasası, çekim yasasını doğru işletmek için öncelikle bilmemiz ve doğru kullanmamız gereken bir yasadır. Titreşim derecemize göre hayatımıza insanları, işleri, fırsatları, aşkı, sevgiyi çekebiliriz. (bununla ilgili daha önce youtube’da yayınladığım videoyu izlemenizi öneririm.)

Çok faydalandığım ve çalışmalarını takip ettiğim “Hislerine Güven” kitabı yazarı Matt Kahn’ın bu ayki bülteninde Eylül ayının 9. ay olması ve 9 sayısının sembolojideki anlamı “tamamlanma, yeniyi başlatma olmasına “işaret ederek aşağıdaki soruları sormamızı önermektedir;

  • Siz geliştikçe hangi ilişkiler derinleşecek?
  • Hangi ortaklıklar bir tamamlanma noktasına ulaştı?
  • Kişisel drama, iç kargaşa veya çözülmemiş acının dikkatini dağıtan karmik bağları kesmek için bu ay neyi tamamlamaya hazırsınız?
  • Kendine zarar verme alışkanlıklarını daha fazla içsel bakım ve öz bakım anları ile değiştirmek için hayatınıza hangi olumlu değişiklikleri davet etmek istiyorsunuz?
  • Omuzlarınızda ve kalbinizde daha az ağırlık ile ilerleyebilmeniz için, ne kadar zor ya da ürkütücü görünürse görünsün, hangi konuşmaların gerçekleşmesi gerekir?
  • Nerede desteğe ve kolaylığa ihtiyacınız var?

Bu sorulara samimiyetle vereceğiniz yanıtlar ve talepler hem farkındalığınızı arttıracak hem de yolunuzu açıp, kolaylaştıracak.

Şu dua ile bir bırakma ritüeli uygulayabilirsiniz:

“Bana hizmet etmeyen şeyleri, eşyaları, enerjilere, insanlara, olaylara, oluşumlara teşekkür ediyorum ve sevgiyle bırakıyorum, Sevgi ile bırakmama kolaylık gelsin, bunun önündeki engeller kendiliğinden kalksın. Sonsuz mutluluğum, neşem, hazzım ve doyumum için önümdeki ve içimdeki tıkanıklıklar açsın. Benim yapmam gerekenleri anlamam ve yapmam için idrakim açılsın, yapma gücü verilsin. Kararlarım ve sonuçları bana neşe, haz, şükran duyguları versin ki başkalarının da bunları yapabilmesi için ilham olayım.” Siz son kısmını size göre düzenleyebilirsiniz.

İnat ettiğiniz, savaştığınız, direndiğiniz herşeyi hayatınızda çoğaltırsınız. Bunun için sözlerinizle, dileklerinizle, şikayetleriniz ile neleri çağırdığınıza dikkat edin, bilinçli yaratımlarda bulunun.

Benimle çalışanlar neler dedi okumak için tıklayın…

Koçluk almak isterseniz ön görüşme ve bilgi almak için tıklayın…

NOT: Linkedin’i etkin kullanıyorsanız Dönüşüm Liderleri grubuma katılımınızı öneririm.

İyi haftalar, sevgiyle yaratımlar dilerim,

Nilgün YETİŞ

Dönüşüm Koçu

Anlamlı Yaşam ve Anlamı İş için…..