DAHA İYİ BİR GELECE İÇİN “NASIL?”​ SORUSUNU DOĞRU SORMAK…

Korona günlerindeyiz. Ne kadar “aklım başımda, bana birşey olmaz” deseniz de ister istemez bu beklenmeyen, öngörülemeyen süreçten etkilenmişsinizdir. Ben de size bu dönemi daha iyi yere götürmek için bireysel katkınız neler olabilir konusunda elimden geldiğince bildiklerimi paylaşarak aydınlatmak istiyorum. (bir önceki yazımı okumak için tıklayın).

Kuantum düşünce sistemini duymuşsunuzdur. Belki şüpheli yaklaşıyordunuz. Ama şimdi tam da onu kullanma zamanı. Henüz incelemediyseniz üzerinde araştırmalar yapmanızı öneririm. Bunu en iyi anlatan kitaplardan biri de Joe Dispenza’nın “Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırın” kitabı. Mutlaka alın bu dönemde ve okuyun, uygulayın.

Çünkü DÜNYA artık bizim bireysel katkılarımızı istiyor. Her birimiz düşüncelerimiz ile yaşadığımız gerçekliğe olumlu ya da olumsuz katkıda bulunuyoruz. Onun için lütfen artık kendi düşüncelerinizi seçin ve onları farkındalıkla daha iyi bir gelecek yaratmak için kullanın. Nasıl mı?

Sorularınızı doğru sorarak. Kiminiz görselleştirmede ve hayal kurmada iyi olmadığınızı düşünebilirsiniz ama “NASIL?” sorusunu pozitif ve olmasını istediğiniz şeyler için sorarsanız onları karşınıza çıkarıyorsunuz. Tabii bunun için kendi içinizdeki negatif kodlamaları da lütfen farketmeye ve onları da dönüştürmeye başlayın. Farkındalık ve dönüşüm konusunda youtube.com’da çok güzel kanallarlar var, bu süreçte takip edebildiğiniz kadar takip edin ve aklınıza ve gönlünüze yatanı uygulayın derim, adreslerini aşağıda yazacağım. (bu yazıyı da faydası olacağını düşündüğünüz çevrenizle lütfen paylaşın, gelişime katkı sağlayalım.)

Öncelikli olarak “NASIL?” sorusundan başlayalım. Olmasını istediğiniz konular, yaşam, deneyimler için pozitif cümleler ile “NASIL?” sorusunu sorup, oluşumunu yaratıcı güce (Yaradan) ‘a bırakıyorsunuz. Çünkü sorduğumuz her soru bir şekilde, günün birinde cevaplanarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle sorularımızın kalitesi yaşamımızın kalitesini oluşturuyor. Negatif içerikle sorduğunuz sorular da cevaplanıyor. Tabii negatif sonuçları yaşamak isterseniz. Onun için yargılarımızı, yargılamalarımızı da bırakma çok önemli. Hem kendimize, hem başkalarına. Mesela “bu onun başına nasıl gelir, çok sağlıklıydı?”, “ben bunu nasıl alabilirim ki? ben kimim ki?”, “bu insanlar nasıl akıllanmıyor?”, “nasıl böyle bir yanlış yaparsın?” bu tür sorular aklınıza geldiği anda bile “İPTAL” deyin, İPTAL EDİN (yani düşünce akışını durdurun), içinizden ve dışınızdan ve o an hangi yargınız var ona bakın. Yargınızı dönüştürmek için çalışın…

Doğru soracağınız “NASIL?” sorusu:

Mesela bir yeri görmeyi çok istiyorsunuz sorun: “…. nasıl görebilirim?”

diyelim paranız da az; “oraya en kolay ve rahatlıkla nasıl gidebilirim?”

Daha iyi bir hayat için; . Şu ana kadar yaşadıklarım çok güzeldi, teşekkür ederim, daha güzelini nasıl yaşayabilirim?

Tattığınız bir tadı bir daha tadamayacağınızı düşündüğünüz kıtlık bilincindeyseniz: “Bundan çok güzel tad aldım, çok teşekkür ederim, tekrarı kolaylıkla ve neşe ile nasıl mümkün?”

Kendinize olumlu seçenekleri seçmek için ve pozitif düşünceye geçmek istiyorsanız; “Negatif düşünce ve beklentilerimi nasıl kolaylıkla bırakabilirim?”

Yaratıcı Gücün (Yaradan) size gönderdiği cevapları dinleyin. Bazen istekleriniz adım adım olur, bazen bir anda. Siz gönülden istemeye, gönlünüzü açık tutmaya ve onu almaya hakkınız olduğuna inanmaya devam edin. “Nasıl?” sorusunun ruhsal yönden anlatımını eski milli sporcu, kişisel gelişim öğretmeni ÜNAL GÜNER’den dinleyelim:

Evrenin sizin hayrınıza, sizin en iyi versiyonunuzu ortaya çıkarmak için çalıştığını bilin. Olan size karşı değil, sizin için olmaktadır. Bu bazen neşeli bir durum olabilir, bazen uyandırmak için acılı bir deneyim olabilir. Herşey insanlar içindir. Ancak buradan almamız gereken deneyimi alıp ilerlemek bizim seçimimizdir.

Korona sürecini olumluya çevirerek, kendi hayatınızın ve insanlığın yüksek bilinçle devam etmesi için sorabileceğiniz sorular (yine Ünal Güner’in 4 Nisan tarihli Dijitalleşme ve yakın geleceğe hazırlık videosundan örneklerle):

  • Bu süreçte nasıl daha güzel tad alabilirim?
  • Bu dönemde ailemle ilişkimi, ilişkilerimi nasıl geliştirebilirim?
  • Bu dönemde nasıl olumlu bakış açısında olur ve çevreme destek olurum?
  • Bu günlerden nasıl daha kazançlı çıkarım?
  • Bu dönemde vaktimi nasıl olumlu, faydalı geçiririm?
  • Bu dönemde hayatı nasıl d aha güzel görürüm?
  • Bu süreçte kendime ve etrafıma nasıl katkıda bulunabilirim?
  • Bu süreçten nasıl güçlenerek çıkabilirim?
  • Dijital dünyayı kendi ve bütünün hayrına nasıl kullanabilirim?

Evet sizin sorularınız neler? Aşağıda paylaşırsanız bütüne katkınız olur.

Arkadaşlar, dönem artık bireysel gücümüzü aktive ederek, daha iyi bir BİZ’e BÜTÜNE hizmet etmektir. Bunun için bencillikleri, egoları bırakıp, şifalayıp, daha yüksek bilince geçme ve daha BÜTÜNE hizmet eden bir geleceği yaratma zamanı. Hadi üzerimize düşeni yapalım, bu süreci pozitife çevirerek dönüşelim.

Takip etmenizi önerdiğim kanallar:

Korona günlerinde korkularınızın üstesinden nasıl gelebilirsinize görüşlerimi içeren ses kaydını dinlemek için tıklayın…

NOT: Linkedin’i etkin kullanıyorsanız Dönüşüm Liderleri grubuma katılımınızı öneririm.

Benimle çalışanlar neler dedi okumak için tıklayın…

Koçluk almak isterseniz ön görüşme ve bilgi almak için tıklayın…

Sağlıklı ve daha iyi bir gelecek dileklerimle,

Nilgün YETİŞ / Dönüşüm Koçu / Uçak Mühendisi