Koçluk Size Nasıl Yardımcı olur?

Düşünsenize hayatınızı altüst eden olaylar oluyor; işten çıkarılıyorsunuz, ekonomik kriz sizi de etkiliyor; iş alanınız daralıyor, ilişkileriniz bozuluyor. Kendinizi ifade etmekte zorlanıyorsunuz; görülmediğinizi ve anlaşılmadığınızı hissediyorsunuz.

Sorununuzu KENDİNİZ ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ ancak SONUÇ AYNI, belki de kendinize itiraf edemesenizde tekrarlar döngüsüne girdiniz.

Hayatınızda tekrar eden olaylar var ve bu yaşam kalitenizi derinden etkilediği gibi kendinize olan özgüveninizi de sorgulamaya başladınız.

Bunun yanında modern dünyanın hastalığı kendinizi dinlemekte zorlanıyorsunuz. Zihninizin gürültüsü kalbinizin sesini duymanızı, gerçekte neler arzu ettiğinizi bilmenize, duymanıza engel oluyor.

Orta yaşa gelmeye başladınız, hale beklediğiniz sıçramayı yapmadınız, sizi tutan bişeyler var ama bulamıyorsunuz,

Harika bir üst düzey yöneticiydiniz, tepede birşeyler oldu, siz zamanında kokuyu alamadınız ve şimdi işsizsiniz. Hem üst düzeyden çıkmak, hem yapılanları kendinize yediremiyorsunuz.

Yiğitliğe laf söyletmemek için bu durumu bildiğiniz yöntemlerle çözmeye çalışmak akılcı mı,

Delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçları beklemektir.

Einstein

Günümüz dünyası çok bilinmez ve değişken, bu değişkinliğe adaptasyon (VUCA) eski bildiklerinizle olacak gibi değil. Sizden birkaç adım önde, hayat ve iş tecrübesi olan bir koç ile çalışmak size kalıcı dönüşüm sağlamanın anahtarıdır.

Eğer “anlamlı bir hayatım ve kariyerim olsun, bir fark yaratayım, tatmin olayım, hayatımdan da keyif alayım” diyorsanız, eğer anne-babaysanız çocuklarınızı daha iyi yetiştirebilmek için istiyorsanız bunun için zihninizi açmanız, yeninin girmesine izin vermeniz, sie öğretilen düşünce kalıplarını reddetmeniz, size olumsuz etkilerini dönüştürmenizde koçluk çok faydalıdır.

Sadece sorunlarınıza çözüm bulma becerinizi arttırmakla kalmaz, bundan sonra karşılaşacağınız sorunları da daha ustalıkla, açık bir zihin ve kalple kendinizle bağlantıyla çözme becerilerinizi geliştirir.

Acil sorunlara çözüm için 4-6 saatlik bir aylık paket uygulamaları faydalı olacağı gibi, sadece acil sorununu çözmekle kalmayıp davranışsal değişikliklere gitmeyi isteyenler için 12-14 saat süren 3 aylık paketimi öneririm. Benimle çalışanların geri dönüşleri muhteşem. Okumak için tıklayın.

Gelin kendinize acı çektirmeyi bırakın derim. Kendi başınıza buraya kadar geldiniz, öncelikle kendinizi kutlayın ve kendinizi destekleyen bir yetişkin kimliği ile daha ileriye götürecek koçluk hizmetinden faydalanın, kendinizle bağlantınızı arttırıp, zihin yapınızı güncelleyip, becerilerinizi arttırıp arzu ettiklerinize ulaşma sürenizi kısaltın,

Ön görüşme randevusu için tıklayın.

Not: benimle çalışanlar neler dedi, okumak için tıklayın….

Nilgün YETİŞ / Dönüşüm Koçu