Şirket Sahipleri Neden İş Koçluğu Alır?

İş koçunuz olarak ben yukarıdaki konularda sizin doğru adımlar atmanıza yardımcı olurum.

Girişimciliğe amatör bir ruhla başlarız. Öyle olmasa çoğunlukla “yatırımcı” zihin yapısı ile girilir işe. Ancak kurumsal hayatta başarılı olmuş olsanız bile kendi işinizin sahibi olmak çok farklıdır ve sanıldığının aksine zordur. Onun için çok az kişi girşimci olmaya cesaret eder ve o girişenlerin de çok azı uzun vadeli başarılı olur.

“Uzun soluklu başarı net bir zihin, duygusal çeviklik ve kendine, projesine inanç ister.”

Nilgün Yetiş

Şirket sahipleri işlerine büyük ihtimalle büyük bir aşk ve istek ile başlamışlardır. Ancak kendi uzmanlık alanları dışında bir sürü şeyi öğrenmek zorunda kalmaları ve doğru kaynaklara ulaşmada sıkıntı yaşamaları nedeni ile çoğu zaman daha ikinci-ücüncü yıla giremeden ya finansal, ya duygusal olarak iflas edip işlerini bırakmakta ya da devretmektedirler.

Oysaki işin ta başında bir iş koçu ile çalışsalar yolda yalnız olmadıklarını anlayacaklar, doğru sorular ile doğru yönlendirme alacaklar, yalnız hissetmeyecekler, kendileri hizmet alırken soru sorma ve doğru sorgulama ve karar verme mekanizmaları gelişecek ve ilk kuruluş stresi altında iflas etmeyecekler.

İş koçu güncel gelişmeleri takip eden ve iş- psikoloji- ruhsallığı -beden bir arada harmanlayarak iş kazancına dönüştürücü yönde danışanına veren, yönlediren uzmandır.

Gelin şimdi bakalım bunun yanında iş sahipleri ve işyerlerinin tepe yöneticileri neden iş koçluğunu tercih ederler?:

1- Şirketin üst yönetiminde olmaları nedeni ile, tepede yalnızdırlar, onları gerçekten içlerinden geleni tarafsız dinleyip, içsel güçlerini geliştirmelerine ve bu güçle yön çözmelerine yardımcı olacak profesyonellikte arkadaşları azdır,

2- Bir işin uzmanı olmak ile yöneticilik, iş sahipliği ve liderlik farklı kavramalardır. İş Stratejilerini geliştirirken kendilerini doğru konumlandırıp, enerjilerini israf etmeden ilerlemelerine destek olacak objektif ve tecrübeli kişilere ihtiyaç duyarlar,

3- İşlerini gerçekleştirirken yeni becerileri öğrenmeleri, bunları içselleştirmeleri ve uygulamaya almaları için bir yol arkadaşı ve yol gösterici yollarını kısaltır, yoldan çıkmalarını önler.

4- Personeli, müşterileri, paydaşları ile görüş ayrılıklarına düştüğünde bunları iyi yönetebilmek için objektif bir sesin dinlemesi, geri bildirim vermesi doğru kararları içsel güvenle almada çok faydalıdır.

Sizin de böyle bir ihtiyacınız var ise doğru adrestesiniz, düşünce yapınızı değiştirmenize yardımcı oluyorum, böylece kısa zamanda kalıcı başarı bilinci ile içinize sinen sonuçlar alıyorsunuz. Benimle çalışanlar neler dedi okumak için tıklayın….

Kendi bütünlüğünü bozmadan, iş yaşamında anlamlı başarılı sonuçlar almak isteyen kadın girişimci ve yöneticilere yönelik programlarımı da öneririm.

Sizinle isterseniz yarım günlük ya da tam günlük strateji çalışması yapabiliriz, Yada uzun dönemli (3- 6 ay gibi) çalışabiliriz.

Kısa ve uzun dönemli nasıl çalışabileceğimizi incelemek için sitemde İş koçluğu programlarımı incelemenizi öneririm.

Nilgün Yetiş Satışları Arttırma Ses kaydı
Satışlarınızı kolaylıkla arttırmanızla ilgili ses kaydım. Dinlemek için resmin üzerine tıklayın.

İçinize sinen ve size ve çevrenize bolluk getiren iş kurmanız ve geliştirmeniz dileğimle.