Gerçek Arzularının Farkında Ol, Hayallerini Gerçekleştir-II

Evet arzularınızı gerçekleştirmenin yollarını anlattığım 2. yazımdayım. Henüz bu serinin ilk yazımı okumadıysanız okumanızı öneririm.

1- Arzularınız konusunda net olun:

Bunun için yazarak çalışmak çok önemli her zaman söylediğim gibi….

Arzunuzu yazın, karşısına da “Niçin bu arzumu istiyorum?” “Bunu gerçekleştirmek benim için neden önemli?”, “Olursa ne olur, olmazsa ne olur?” sorularına cevaplarınızı yazın.

O arzunuz gerçekleştiğinde hissedeceğiniz duygunuzu bulun. Sizin için anlamlı olanı yaratın. O duyguyla/duygularla bağlantı kurun, bedeninizde yükselen duyguların, frekansın farkına varın. Unutmayın bir arzuyu ona AŞIK olacak, onsuz olamayacak kadar istemezseniz gerçekleştirmeniz çok zordur, hevesten ileri gitmez. Gelse bile siz hissedemediğiniz için bir süre sonra elinizden kaydırıp, kaçırırsınız. Sonra başkalarının sizin arzularınıza sahip olduğunu gördüğünüzde ya hayıflanır ya da öfke ve kıskançlıkla bakakalırsınız. Arzularınıza tüm hücreleriniz ile sahip çıkın ki sahip olabilesiniz.

2- ARZUNUZLA ilgili ince detayları belirleyin,

Şimdi duyguyu hissediyorsanız, en ince detayına kadar tanımlayın onu. Nerede nasıl gerçekleşsin, nasıl olsun, şekli, büyüklüğü, konumu. Yani zihninizde tüm gerçekliği ile onun fiziksel halini yaratın.

3- OLUŞMASI için zaman belirleyin,

Ne zaman olmasını istiyorsunuz, net ve gerçekçi bir şekilde zamanınızı belirleyin. Ne zaman hazır olursunuz arzunuza sahip olmaya. Bu bir ev olabilir, araba olabilir, evlenmeye ya da ayrılmaya karar vermek olabilir, kariyerinizde ileri seviyeye çıkmak olabilir, kariyer değişikliği yada iş kurma olabilir. Ne zaman gerçekten bunu almaya tamamlamaya hazır olursunuz. (Çekim yasası ile istediğiniz kariyeri çekme ile ilgili youtube videom için tıklayın)

4- “NASIL” sorusundan uzak durun;

Gerçekten arzu ettiğinizin, ruhunuzun kendini ifade etmek için ortaya çıkmayı bekleyen tarafının oluşması için size destek verileceğine güveniniz tam olsun, böylece yaratıcı zeka ile bağlantıya girer, ondan gelen rehberlik ve ilhamı duyabilir, kendi iç sezilerinize daha rahat güvenebilirsiniz. Zihnin sizi “ne zaman? “oldu, olmadı”, “daha bekleyecek miyiz?”, “boşuna uğraşma!” gibi manipülasyonlarına kulağınızı ve kalbinizi tıkayın. Arzunuzun doğru zamanda size verileceğine inanın ve bu yönde yapabileceğiniz çalışmalarınızı yüksek inançla yapmaya devam edin.

UNUTMAYIN BİRŞEYİ İSTEDİYSENİZ OLMASI DA MUHTEMELDİR.

”Nasıl?” sorusunu soracaksınız da sizi destekleyen şekilde sorun. Nasıl mı? Bunun yanına ruhsal dünyadan destek isteyin ve “Bu arabıyı almak için yapmam gereken ilk adım nedir?” diye sorun, ya da “Bu ilişkiyi kendime nasıl çekerim?” gelen cevap bir iç görü, bir kitapta bir mesaj ya da duyduğunuz ve size anlamlı gelen bir tavsiye, söz olabilir.

5- HERGÜN görselleştirin, Vizyon Tablosu oluşturun;

Olmasını istediğiniz durumu her gün 10-15 dakika görselleştirin, en iyi zamanı siz kendinize göre belirleyin, bu öğle arası olabilir akşam ya da sabah, yada gün için sie uygun bir zaman. Ancak bu zamanı ayırın, böylece düşünce gücü ile arzularınızı kendinize çekmenin enerji çalışmasını yapıyor olacaksınız. unutmayın düşünemediğinizi, hayal edemediğinizi gerçekleştiremezsiniz. Çünkü o orada yoktur. Yaratımın başlaması için bir düşüncenin olması gerekir.

Bir mantar pano alarak vizyonunuzu resimler ve yazılar ile ifade etmeni, göreceğiniz bir yere asıp, hergün görsel olarak kendinizi bu imajlarla beslemeni çok önemli ve faydalıdır. Özellikle göresel yapıdaysanız.

6- Duygusal bağınızı kuvvetlendirin;

hayal ettiğiniz zaman sürekli olduğunda hissedeceğiniz pozitif duyguda kalın. Mesela arabanızı kullanırken nasıl hissedeceksiniz, nereye gidiyor olacaksınız, hangi deneyimleri yaşayacaksınız. Ya da bir sonraki kariyerinizde kimlerle ne konuşuyorsunuz. O kişiler size neler diyor. Hangi proje üzerinde çalışıyorsunu, sonuçta ortaya ne çıkıyor ve siz oluşması, tamamlamada nasıl bir his içindesiniz gurur mu duyuyorsunuz yaptıklarınızla, enerjik misiniz, tatmin mi oldunuz?

7- Hedefe doğru hergün bir aksiyonda bulunun, hedefinizden taviz vermeyin;

Unutmayın evren hareketi sever. Siz harekete geçmedikçe, konfor alanından çıkıp olmasını istediğin şeyler için konuşmadıkça, istemedikçe o sie gelmeyecek. Siz arzunuzu hareketlerinizle de fiziksel dünyada göstermelisiniz. Biz de boşuna dememişler “harekette bereket vardır”.

Bu arada olmasını istediğiniz şeyin aksine durumlar karşınıza çıkarak gerçekten onu isteyip istemediğiniz yönde sınanabilirsiniz. Bu ruhsal alemde sizi büyütmek ve gerçekten istediğiniz şeye sahip olacak ve onu yönetebilecek yeterliliğe sahip olup olmadığınızı görme için bir denemedir. Yılmayın, vazgeçmeyin, kendinizin ve çevrenizin manipülasyonlarına takılmayın. Her seferinde kendinize “büyümeyi ve gelişmeyi seçiyorum, çünkü ben buna değerlim deyin”.

8- Yaratıcı Zekadan yardım isteyin,

Yapabildiğiniz kadarını yapın, yapamadıklarınız, zor gelenler için yaradandan, evrensel zekadan yardım isteyin. Unutmayın yaratım bilinmeyeni bilinir kılmaktır ve onu ortaya çıkarmak tek kişilik bir iş değildir. Bu nedenle yaratıcı zekanın desteğini isteyin, bilinmeyenden duymaya açık olun.

9- Mucizeler inanın,

Siz içten istediğinizde ve inandığınızda bilinki onun oluşum yolunu da kısaltıyor ve size mucizelerle ve hatta istediğinizden daha iyi bir şekilde gelmesine imkan tanıyorsunuz.

10- Şükran Duyun,

Unutmayın arzularınızı gerçekleştirmek yüksek frekansta, şükran duyguları ve olumlu bakış açısı ile mümkündür. Gün içinde hayatınız iyi de olsa, kötü de gidiyor olsa, karşınıza engel de çıksa şükran duymayı ihmal etmeyin.

Arzularınızı kolaylıkla yarattığınız, daha fazla hayat kattığınız bir dünya dilerim,

Size hediye olarak hazırladığım, hayallerinizi destekleyen YARATICI BÜTÇENİ YAP çalışmasını indirmek için tıklayın…

Eğer hayallerinize ulaşmada engellerinizi fark edip,  kalıcı olarak güçlenerek ilerlemek ve hedeflerinize ulaşmak isterseniz size destek olduğum koçluk programlarım hakkında bilgi için tıklayın….

Eğer sizin gibi düşünen ve gelişimine önem veren insanlarla Linkedin’de buluşmak istiyorsanız,  “Dönüşüm Liderleri” Grubuma katılmak için tıklayın….

Bu yazının faydalı olacağını düşündüğünüz arkadaşlarınız ve çevrenizle aşağıdaki sosyal medya butonları ile paylaşmanızdan memnun olurum.