Gerçek Arzularının Farkında Ol, Hayallerini Gerçekleştir-I

İnsanlar neden arzu ettiklerini gerçekleştiremez biliyor musun?

1- Ne istediğini tam olarak bilememesinden,
2- İç seslerini dikkatle dinlememesinden,
3- Gerçek arzularını gerçekleştirmeye kendisi engel olduğu için, yani olmasından korktuğu için.

Sence bu özelliklerden hangileri sende var? Gerçekten şu an bulunduğun yerden memnun musun? Yapmak, yaratmak istediklerini gerçekleştirdin mi? Şimdi yeni adımın ne nedir? Belki de korkundan potansiyeline ve becerine rağmen oturduğun yerde kala kaldın. Daha ne kadar oturacaksın? Nereye doğru ilerlemek istiyorsun? Kendine “Evet” diyor musun? Birilerinin seni kurtarmasını, görmesini beklemeye mi başladın yoksa?

Gerçek arzularının farkında mısın?

“Ummak” ve “arzu etmek” farklıdır. Ummak (wishing) kıtlık bilincinden gelir, sadece dilersin olacağına inancın zayıftır; Arzu etmek (desire) ruhunun derinliklerinden gelir, olmak için can atar, sana konuşurken bile enerji verir, nasıl olacağını bilmezsin ama “mutlaka olmalı” dersin.

İçimizdeki “GERÇEK ARZU” ortaya çıkmak için büyük bir istek duyar, onu düşündüğünde içinde genişleme hissedersin, daha çok nefes almak istersin, derin ve rahatlatıcı. Ama umduğunda iç geçirirsin. “Ahh keşke şöyle olsun, böyle olsaydı, olurdu” dersin ama umduğun gerçekleşmez.

Gerçek arzu, düşündüğünde içini genişletir, ferahlatır, enerji verir, canlandırır. 

Kendi arzu ve isteklerine bak bakalım hangisi ruhundan dışarı çıkıp oluşmak için bekliyor, hangileri yokluk bilincinden geliyor. Gerçekte bu hayatta neyin oluşumuna aracılık yapmak istiyorsun.

Tabii gerçek arzularını oluşmasına alan açmak; niyet, disiplin, kararlılık ile olur. Bu konuda haftaya yazacağım, seni şimdi bu yazdıklarımı düşünmeye; biraz demlemeye bırakıyorum.

Size hediye olarak hazırladığım, hayallerinizi destekleyen YARATICI BÜTÇENİ YAP çalışmasını indirerek karar verme sürecinizde para bilincinizi arttırmak için tıklayın…

Bu arada 2018′ de ne olmasını istediniz olmadı, 2019’da ne olmasını istiyorsunuz bakmanızı rica ederim….

İyi haftalar dileklerimle….

Nilgün Yetiş – Dönüşüm Koçu
Marshall Goldsmith Yönetici Koçu

Konuyla ilgili ilginizi çekebilecek diğer yazılarım: 1- Şükran Duyarak Arzu Ettiklerinizi Kendinize Nasıl Çekersiniz?, 2- Arzularınızı Gerçekleştirmeniz için İhtiyacınız olan 6 Enerji, 3- Bilincim Nerede?, 4- Bilinç aslında dikkattir, 5- Korkularının Hayatına Etkileri.

Not: Eğer beklemeye tahammülünüz kalmadı ve koçluk ile zamanı kısaltmak, mutlu, başarılı ve tatmin olmuş hayatı kendinize mümkün kılmak istiyorsanız ön görüşme randevusu için tıklayın.

Etiketler:
, , , ,