Bir üst versiyonuna geçmeye hazır mısın?

Cevabın “hazırım!!!” ise ne duruyorsun? Daha iyi iş pozisyonu, arzu ettiğin ilişki, işinde doğru konumlanma ne zaman olacak…

Doğru zamanı, doğru parayı, doğru şartları mı bekliyorsun, öyleyse daha çoook bekleyeceksin. Çünkü bunların hepsi bahane. Kendin için hayatı ertelediğinin farkında mısın?  Hayatında sen kaçıncı sıradasın? Neler olduktan sonra sana sıra geliyor? Ne için ve kim için yaşıyorsun?

İyi, güzel bir gelecek istiyorsun anlıyorum, ama o geleceğin içine seni koymadıkça,  senin hayallerini koymadıkça gelmeyecek.

Evet o “belki birgün” dediğin “gelecek” birgün gelecek. Ancak içine koyduğun enerji kadar senin geleceğin olacak, ya da sana dikte edilen başkalarının geleceği.

Kendi geleceğini yaratmaya var mısın?

Bu aralar yine “koçluk istiyorum ama şimdi mi, sonra mı” ya da “kariyerimde sonsuza kadar aynı işte mi çalışmalıyım, başka bir şey olabilir mi?, olursa koçluk bunu bulmama yardımcı olabilir mi?” gibi sorular almaya başladım. Bu nedenle bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim.

Aşağıya da daha önce dönüşüm koçluğu nedir, kimlere ne kadar, ne zaman lazımdır ile ilgili soruların cevapları olan yazılarımın linkini girdim. Okursanız sorularınıza epey cevap alırsınız. Yine de sorularınız çıkar ise lütfen bana yazın.

Burada çok önemli bir sorum var:

Kendini yatırım yapmaya değer buluyor musun?

Dahası kendine inanıyor musun? hayallerine?

Hayallerine ulaşmada seni nelerin engellediğinin farkında mısın?

KENDİNİ DESTEKLEMEDİKÇE NE OLACAK?

Sanma ki başkası seni destekleyecek. Sen özgüven sorunlarını çözmedikçe sanma ki birileri “sen çok iyi çalışıyorsun, al bu iş senin olsun” diyecek. Sen sorgulamadıkça sanma ki cevaplar sana gelecek.

Gelişim bir süreç. Adım adım ve kendini adamayla gerçekleşir. Eğer uzun zamandır kendinize yatırım yapmadıysanız ya da hep dışarıdan desteklendiyseniz yeni versiyonuna geçmenin de dışarıdan verilen bir olgu olduğunu düşünebilirsin.

“İyi çalışırsam patronum görür terfi ederim”,

“Sıkı çalışırsam maaşıma zam gelir, görülürüm.”, 

“Şu üniversiteden mezun oldum, o zaman iyiyi hak ediyorum.”,  

Ama hayat beklediklerin değil ihtiyacın olanı verir ve ondan iyi bir ders çıkarıp ilerlemeni ister. Sen dersi almadıkça da tekrar tekrar karşına daha büyük problem olarak çıkmaya başlar.

En büyük zorluk da burada ortaya çıkar. Ne bitirdiğin üniversite, ne aldığın eğitimiler içine bakmadıkça seni ileriye götürmez… Burada da tecrübeli bir rehberliğe ihtiyacın olabilir. O yollardan geçmiş seni kolaylıkla arzu ettiğin yere götürecek.

“Düşlerine layık ol.” Octavio Paz

Ben koçluk hizmeti veriyorum. Düşünsene bu hizmeti en etkin şekilde verebilmem için senin kendini %100 ortaya koyman gerekiyor, yani sadece benim hizmetimi değil, yeni seni de satın alıyorsun. İşimiz o kadar da kolay değil anlayacağın. Ne kadar kararlıysan ve açıksan o kadar güzel ve etkin sonuçlar alıyoruz. Burada benim size vereceğim hizmet kadar senin kendine inanman, hayaline inanman o kadar önemli! Nitcze’nin dediği gibi:

“Hayat Bana şu sırrı verdi; bak dedi bana, ben her zaman kendi kendini aşması gereken şeyim.”

Hayat ile uyum içinde yaşamak istiyorsanız, kendi kendinizi aşmanız, sürekli kendinizi geliştirmeniz ve bir üst versiyonunuza geçme gayreti içinde olmalısınız. 

Eğer erteleme hastalığına tutulmadıysan izin ver, gel bu yaz birlikte çalışalım, üzerinde birikmiş atalet duygusunu ortadan kaldıralım, inançla yola çıkma ve hayallerinizi gerçekleşmede vizyonunuzu ışık tutayım, onu hayalinizden öteye götürelim,

Gelecek beklemez, er ya da gelecek. İzin verin sizin yarattığınız gelecek şekliyle olsun… Nasıl çalıştığımı okumak için Bireysel Koçluk sayfasını okumanı öneririm.

Ön görüşme randevusu için tıklayın….

Birlikte hayallerinizi ve yaşamı ileriye götürme dileği ile,

Nilgün

İlgili yazılarım: 1- Hangi Koçluk Size Göre?, 2- Online Koçluk Nedir, Ne için Gereklidir?, 3- Dönüşüm Koçluğu Nedir?, 4- Arzu Ettiğin Kariyere Doğru Çıkış Stratejisi Koçluk Çalışması, 5- Hayatınızı Değiştirecek 10 Soru

NOT: Eğer sizin gibi düşünen ve gelişimine önem veren insanlarla Linkedin’de buluşmak istiyorsanız,  “Dönüşüm Liderleri” Grubuma katılmak için tıklayın….

Koçluk programlarımı incelemek için BİZ sayfasına bakın.
Güncellemelerimin e-mailinize gelmesini ve benden duymak istediğiniz konuları belirtmek istiyorsanız formu doldurmak için tıklayın…