Cevaplar Bir Anda Gelmeyebilir, Sormaya Devam Edin

Hiç içinizdeki huzursuzluklara cevap arayıp, bulamayıp yılmış ve kendinizi tuhaf, anlaşılmamış, cevap bulamamış hissettiğiniz oldu mu? Sonunda sorguladığınız için kendinize kızdığınız?

Benim oldu, oluyor da! Anca görüyorum ki, sorumdan vazgeçmeyip, öğrenmeye açık oldukça cevaplar bana geliyor.

İnsanın bireysel gelişimine özen göstermesi çok önemli. Hele de günümüz stresli, zorlayan, istediği şeylere ulaşmak için, her an bir sürü istemediğini şeyle baş etmenize zorlayan yapısında.

Belki de insanlık günümüz dünyasında bir evrim geçiriyor DİJİTAL ÇAĞ’a doğru. DİJİTAL İNSAN olmaya DOĞRU hızla ilerliyoruz. Akılcıl davranılmazsa yıkım olacağı da fütüristlerin öngörüleri içinde…

Bu ortamda akıntıya kapılmadan gitmek; kendinizle, insanlığınızla, hayalleriniz ve hedeflerinizle bağlantınızı koparmamak için herkese sunulan kaynakları çok iyi kullanmakta fayda var.

Bilgiye ulaşmak artık çok kolay. Doğru bilgiye de ulaşabilirsiniz. Yeterki içinizdeki merakı beslemeyin ve vazgeçmeyin. CEVABINI YILLARCA ALAMASANIZ DA…

Cevabının olmadığını sandığınız bir sorunuza yanıt bir videonun içinde saklı olabilir. Facebook’da, Linkedin’de bir koçun, bir kişisel gelişimcinin, yöneticinin, bir öğretmenin yazılarını, çalışmalarını takip etmek olabilir.

Tam da dün gece bana olduğu gibi; youtube’da başka bir konu ile ilgili bir videoyu izlerken, işimle ilgili uzun zamandır aradığım bir sorunun cevabını buldum.

Siz de sorular sorun hayata, kendinize, olaylara, durumlara… Cevap almaya çalışın. Gelmiyorsa bekleyin, sabırlı olun, SORMAYA, MERAKLI olmaya ve HAYATIN SİZİN GELİŞİMİNİZİ desteklediğine inanmaya devam edin. Cevap gelecektir.

Eğer parasal gücünüzün kendinize yatırım yapmaya yetmediğini düşünüyorsanız, ücretsiz kaynakları amacınıza uygun kullanın. Araştırmaya, öğrenmeye, YENİLENMEYE ve BÜYÜMEYE devam edin. Hayatın size gülmediğine, çünkü imkanlarınızın olmadığı klişeleşmiş bahaneni arkasına sığınmayın. Harekete geçin! Böylece hem vaktinizi, hem enerjinizi yeni bir hayat yaratmak için kullanmış olacaksınız. ÇÜNKÜ SİZ BUNA DEĞERSİNİZ….

BİR UYGULAMA ÖNERİM: Bu bilgileri araştırırken yazarak çalışmayı da ihmal etmeyin. Bir soru güncesi de hazırlayabilirsiniz kendinize. Yazın soruyu sayfanın başına, bilinçaltınızın size cevap getirmesini bekleyin. Cevap hemen gelmeyebilir; birkaç gün, ay alabilir. Ama sonuçta sormaya devam ederseniz size çeşitli şifreler, imgeler, sesler, sözler, bir yazı, bir kitap ile cevap gelecektir. O zaman da hem bilinçaltınıza hem de sizi destekleyen yaratıcı evrene teşekkür edin.

NOT: Ücretsiz bilgiye erişebileceğiniz 13 site ile ilgili yazıyı okumak için tıklayın….

Keyifli keşifler, güzel haftalar dilerim,

Nilgün Yetiş / Dönüşüm Koçu

NOT: Eğer sizin gibi düşünen ve gelişimine önem veren insanlarla Linkedin’de buluşmak istiyorsanız,  “Dönüşüm Liderleri” Grubuma katılmak için tıklayın….

Bu yazının faydalı olacağını düşündüğünüz arkadaşlarınız ve çevrenizle aşağıdaki sosyal medya butonları ile paylaşmanızdan memnun olurum.