GÜÇLÜ SORULAR SORUN, 2018 SİZİN SENENİZ OLSUN….

Zaman sorgulama zamanı….

Bence sorgulama anlamlı bir yaşam için elzem bir süreç!

Neden mi? Hayat sürekli büyümek ve gelişmek ister, ona göre programlanmıştır da ondan. Büyümeyen ölmeye, körelmeye mahkum oluyor da ondan.

Bir meşe palamudu meşe ağacına dönüşmek ister, tüm iştihamı ile. Yeterki su bulsun, yeter ki verimli bir toprak ve güneş bulsun.

Doğru bileşimler bir araya geldiği zaman hayat otomatik büyümek için etkileşime girer.

Bu büyüme/ gelişme zamanını durduran, geriye alan, yavaşlatan bizleriz. Nasıl mı? korkularımızla, endileşerimizle, tembelliğimiz ve ataletimiz ile…

 

Öyle değil mi?

En son okuduğun kitap ne? Hayatına nasıl bir zenginlik kattı? Çevrenizle neyi paylaştınız sonucunda?
En son yaptığını egzersiz?
En son gezin?
Yeni ne öğrendin? Nasıl geliştin?
Hayata sen neler kattın?
Giderken nasıl anılmak istiyorsun?
Senin hikayen ne?
Hikayen ilerlemeni engelliyor mu? Yoksa gelişimin için itici güç mü?
Ne sık otomatikten çıkabiliyorsun? Anı yakalayabiliyor musun?
En son ne zaman kendinizle bağlantı kurdun?


Eğer tembel değilsen… Eğer kendine HAYIR demiyorsan, eğer BAHANELERE sığınmıyor isen, eğer sana sunulanla yetinmiyorsan. Eğer içinde yanıp tutuşan potansiyelinin ve tecrübelerinin arzularının farkındaysan…

Dönüşümüne izin ver. Sınırlamalarının farkında olmak için, hikayenin seni nasıl etkilediğini anlamak ve onun ötesine geçmek için, sağlıklı  ve güçlü sınırlara; güçlü özdeğerlilik duygusu ve özgüvene sahip olmak için kendine izin ver! İzin ver senin destanını yazmak için çalışalım.

Tuscani'de koçluk eğitimim arasında şarap bağlarını gezerken. İşimi geliştirirken bir taraftan da bir hayalimi daha gerçekleştiriyordum...(Yukarıdaki resmim Toskana vadilerinden. Bir taraftan koçluk eğitimim arasında şarap bağlarını gezerken. İşimi geliştirirken bir taraftan da bir hayalimi daha gerçekleştiriyordum…)

Biliyorum bir zamandırkoçluk almak istiyor, doğru zamanı, doğru şartların oluşmasını bekliyorsun. 

Sana şunu söyleyeyim o doğru zaman ve şartlar gelmeyecek sen böyle düşündükçe. Doğru zaman ve an şimdiki zamandır. Şimdiki AN’da kendinedediğin “EVET” sana arzu ettiklerinin kapısını açar.

EN doğru zaman gelsin diye BEKLEMEK mucizeleri ötelemekten başka birşey değil. Şahsen aynı yanılgıya defaten ben de düştüm ve her seferinde keşke bir sene önce, keşke beş sene önce bunları alsaydım, yapsaydım dedim. Aynısının sana da olmasını istemem.
*

Gözünü seveyim başarılı insanların yanılgısına düşme. Seni buraya getiren, daha ileriye götürmeyecek, şimdi gömlek değiştirme zamanı, şimdi gelişme zamanı. 2018 EN İYİ YILIN OLMASI İÇİN…


“Vakit Nakittir” ve içinde bir sürü hazinelerle SENİN yaratımını bekliyor.

İzin verin sizin hikayenizi sizin istediğiniz gibi yazmanıza yardımcı olayım. Başrol oyuncusu siz olarak! Bundan sonra hayatınızın kaptanı olmanıza yardımcı olayım. İzin verin sürü psikolojisinin toksik engellerinden çıkmanıza ve YÜKSEK POTANSİYELİN ile var olmanıza ve İLHAM olmana yardımcı olayım. Çünkü SEN buna değersin. Eğer benim yardımımı istersen, programlarım için BİZ sayfasını incelemeni ve benimle daha önce çalışanlar neler dedi sitemden ve Linkedin’den göz gedirmeni öneririm.

Güzel bir hafta dileklerimle,

Nilgün Yetiş
Dönüşüm Koçu
www.nilgunyetis.com

NOT: Eğer sizin gibi düşünen ve gelişimine önem veren insanlarla Linkedin’de buluşmak istiyorsanız,  “Dönüşüm Liderleri” Grubuma katılmak için tıklayın….

Bu yazının faydalı olacağını düşündüğünüz arkadaşlarınız ve çevrenizle aşağıdaki sosyal medya butonları ile paylaşmanızdan memnun olurum.