2017’i Bırakma, 2018’i Sevgi ile Karşılama Ritüeli

Bugün kendinize bir iyilik yapın 2017 ile güzel bir şekilde vedalaşın. Eskileri, artık size hizmet etmeyen işleri, ilişkileri, eşyaları…vs bırakın; yeniye, daha iyiye yer açın. Nasıl mı?;

1- Elinize bir kağıt kalem alın 2017’de kendinizle gurur duyduğunuz 50 şeyi yazın. Neler yaptınız, nerelerde geliştiniz, yaptığınız nelerden memnun oldunuz. Kendinizin farkında olun. Ne kadar çok kendinizi severseniz o kadar kendinize iyi ve güzel olanı verirsiniz. Bunun için kendinizin pozitif taraflarınızı görmeye daha fazla zaman ayırmak çok önemli.

2- Yeni bir kağıda artık yapıp durmaktan bıktığınız ve artık bırakmaya karar verdiğiniz, size hizmet etmeyen, engelleyen davranışları(nızı) ya da durumları, olayları, ilişkileri yazın… Açık olun, ne kadar size hizmet etmeyeni bırakırsanız, o kadar yeniye yer açarsınız. (bu kağıdı sonra güvenli bir şekilde yakabilir, suya atabilirsiniz, bu bir tür enerjisel dönüşüm ritüelidir.)

3- AFFETME ; kırgınlık enerjisi tahmininizden daha engelleyici oluyor. Neden mi? sizi daha aşağı enerji seviyesinde tutuyor da ondan. Bu nedenle kırgınlıkları bırakmak, birakmaya, şifalandırmaya niyetli olmak çok önemli…

Kırgın olduğunuz kişileri yazın, karşılarına ne kadar affetmeye, onlara olan negatif duygularınızı bırakmaya istekli olduğunuzu yazın (0 ila 10 arası rakam ile belirleyebilirsiniz derecesini. 0 hiç niyetli değilim, 10 çok niyetliyim gibi) sonra her birine odaklanarak şu kelimeleri en az 3 defa içtenlikle elinizi kalbinize koyarak söyleyin “SENİ GÖRÜYORUM, SENİ AFFEDİYORUM, SENİ SERBEST BIRAKIYORUM.” ne kadar az kırgınlık enerjisi ile yeni yıla girerseniz o kadar kendinizi serbest bırakmış olursunuz kendinizi ve geleceğinizi negatif enerjilerden…

4- 2018’de gerçekten yapmak istediklerinizi yazın. Elinizi kalbinize koyun, gerçekten ama gerçekten nelerin olmasını, ne yönde değişmek istediğinizi, neleri yaratmak istediklerinizi yazın. Bunun için  olmasını istediklerinizi yapıştırdığınız bir vizyon haritası oluşturabilir ve görebileceğiniz bir yere de asabilirsiniz.

5-  2018’de odaklanacağınız BİR KELİME seçin. Sadece bir kelimeye odaklanmanın hayatınıza katacağı gelişimin farkını yaşayın.

6- 4. maddede yazdıklarınızı gerçekleştirmek için onları hergün okuyun. Görebileceğiniz bir yere asın ve gerçekleştirmek için kararlılıkla aksiyon alın ve kendinize BOL BOL GÜLÜMSEYİN…

Gerçekleştirdiğiniz hayalleri benimle de paylaşırsanız okumaktan keyif duyarım.

KENDİNİZ İÇİN AYAĞA KALK, BU SENE EN GÜZEL YILINI YARAT.

ÇÜNKÜ SEN BUNA DEĞERSİN….

Nilgün Yetiş

Dönüşüm Koçu

NOT: Eğer sizin gibi düşünen ve gelişimine önem veren insanlarla Linkedin’de buluşmak istiyorsanız,  “Dönüşüm Liderleri” Grubuma katılmak için tıklayın….

Bu bülteni faydalı olacağını düşündüğünüz arkadaşlarınız ve çevrenizle aşağıdaki sosyal medya butonları ile paylaşmanızdan memnun olurum.