Bu aralar kendinle bağlantının azaldığını mı hissediyorsun?

Eğer bu aralar kendi sesinden çok başkalarının sesini duyduğunu farkediyor ve için daralıyor, çokca ”gerekli ve zorunlu” olduğunu düşündüğün işlerin peşinden koşarken görüyor, kafan karşıyor ve yoruluyorsan sana harika bir önerim var…

Bu sesleri kısabileceğin gibi kendi sesini duyabileceğin kadar yükseltebilir ve kendinle harika bağlantıda bulunabilirsin. Nasıl mı? SEÇİM YAPMA hakkın olduğunu hergün SIK SIK kendine hatırlatarak.

Nasıl mı yapacaksın bunu?

1- Derin bir nefes al, sakin bir yere otur.

2- Her bir kendine ”-lazım, -gerek, -meli, -malı” sözleri söylediğin konuşmalarını tespit et ve yanına ‘‘…. seçiyorum, çünkü…..” diye yazmaya başla. Mesela haftasonu bitirmen gereken bir raporun varsa ‘‘raporumu bitirmem gerekli” demek yerine, ‘raporumu haftasonu bitirmeyi seçiyorum, çünkü haftaya taze başlamak istiyorum.”, ‘annemi daha sık aramalıyım” yerine ‘ailemi aramayı seçiyorum, çünkü onlarla bağlantı kurmak benim için önemli.” gibi. Böyle söylemek nasıl geliyor kulağa?

3- HATIRLA- Hiç birşeye zorunlu değilsin. Sadece seçim yapıyorsun. Zorunluluk olarak gördüklerin de seçimlerinin sonucu. Sadece şimdi onları niye seçtiğin ve niye yapıyor olduğunla bağlantıda bulunursan oldukça ferahlayacak ve daha ANLAMLI ve FARKINDALIKLI yaşayacaksın. Kurban psikolojisine dalmayacaksın.

Neyi niçin seçtiğini bilirsen, yolda tükenmişlik sendromuna yakalanmaz, kendinle  NEYİ, NİÇİN yaptığınla bağlantıda kalırsın. 

Ne dersin denemeye değer değil mi?

(Uygulayın, sonuçları benimle paylaşın lütfen. Bu yazımın faydalı olacağını düşündüğünüz kişiler var ise sosyal medyadan ya da mail ile paylaşmanızdan memnun olurum).

Güzel bir hafta dileklerimle,

Eğer sizin gibi düşünen ve gelişimine önem veren insanlarla Linkedin’de buluşmak istiyorsanız,  “Dönüşüm Liderleri” Grubuma katılmak için tıklayın….
Yazıyı faydalı olacağını düşündüğünüz arkadaşlarınız ve çevrenizle aşağıdaki sosyal medya butonları ile paylaşmanızdan memnun olurum.
Keyifli keşifler,