Nasıl Bir Özgürlüğe İhtiyacınız Var?

Merhabalar,

Şu özgürlüklerden hangisine ya da hangilerine ihtiyaç duyuyorsunuz?

– Zamandan özgürlük

– Düşünce Özgürlüğü

– Duygusal Özgürlük

– Kendini İfade Etme Özgürlüğü

– Seçim Özgürlüğü

– Finansal Özgürlük

– Mekandan Özgürlük

Tespit ettiyseniz, şimdi onu kendinize verin. “Olmayanı nasıl vereyim?” diyebilirsiniz. Şu an hayatınızda olan kadarını görüp takdir ederek. Takdir ettiğiniz şey artar. Metafizik kuralı, çekim yasası, titreşim yasasının kuralıdır bu.

Var olan özgürlüklerinizi kutlayın, ona sahip olmayanlar bile var. Şükran duyarun. Şükran duyduğunuz şey artar. Cebinizde 5 liranız varsa şükredin, teşekkür edin,

– Mekandan bağımsız olmanızı sağlayan arabanız varsa şükredin, eğer arabanız yok ama bilet alacak paranız varsa şükredin, yürüyebiliyor olmanızı, gitmek istediğiniz yere gitmeye şükredin.

– Dolabınızda yiyeceğiniz var ise, düşünmek için zamanınız var ise, birini sevmeyi seçebiliyorsanız;  pozitif ya da negatif duygularınızı ifade etmeyi seçebiliyorsanız şükredin.

Buradaki önemli nokta hissederek, farkında olarak şükran duymak. Bunu yapmaya başladığınızda kaynağında sizde olduğunu, kaynakla da bağlantıda olduğunuzu görebileceksiniz.

Ancaaak; akşam eve gelip vaktinizi istediğiniz gibi geçirme imkanınız var  iken siz TV karşısında geçiriyorsanız takdir etmemiş oluyorsunuz,

– ya da paranızı ihtiyacınız olmayan şeyleri alarak tüketiyorsanız yine takdir etmemiş oluyorsunuz,

vaktinizi başkalarının dedikodusunu yaparak, çekiştirerek geçiriyorsanız, vaktinizi ve emeğinizi takdir etmemiş oluyorsunuz.

Duygularınızı haset, kin, öfkede tutuyorsanız; sürekli başkalarını suçlayarak kurban rolü oynuyorsanız duygusal seçim özgürlüğünüzü kullanmamış oluyorsunuz.

Bugün bilinçlenme zamanı. Neye ihtiyaç duyduğunuzu hissedin, mevcut hayatınızda bunun kalitesinin, size sağladığı güzellikleri fark edin, daha fazlası olduğunda ne yapacağınıza karar verin ve o yolda ilerleyin. Sözünüzde durun, gelen özgürlüklerin keyfini çıkarın.

Arzu ettiğiniz özgürlük tibine göre sitemde yer alam yazılarımı okumanızı öneririm,

Özgür ve keyifli günler dileklerimle,

Eğer sizin gibi düşünen ve gelişimine önem veren insanlarla Linkedin’de buluşmak istiyorsanız,  “Dönüşüm Liderleri” Grubuma katılmak için tıklayın….
Yazıyı faydalı olacağını düşündüğünüz arkadaşlarınız ve çevrenizle aşağıdaki sosyal medya butonları ile paylaşmanızdan memnun olurum.
Keyifli keşifler,