Anlam Yaratmak, Hayatı Yaratmaktır

Merhabalar,

Zaman zaman hayatın ne kadar sıkıcı olduğundan, istediğimiz gibi gitmediğinden sıkılır dururuz değil mi? Başka şekilde olsa, bir mucize gerçekleşse, birileri bizi görse, yeteneklerimiz keşfedilse!

Ama hayat öyle değil! Hayat bizim olmasına izin verdiğimiz şeydir! İçinden geçene, arzu ettiğine “EVET” diyebilmektir.

” Hayatın kendi başına bir anlamı yok. Hayat bir anlam yaratma fırsatıdır. Anlam keşfedilmesi değil, yaratılması gerekir. Anlamı, ancak onu yaratırsan bulursun. Orada bir çalının arasında durmuyor. Yani sağına soluna bakınca biraz arayınca bulmazsın. O bulunacak bir kaya gibi durmuyor. O yaratılacak bir şiir, söylenecek bir şarkı, edilecek bir danstır.

Anlam bir danstır, taş değil. Anlam müziktir. Onu ancak yaratırsan bulursun. Bunu unutma.” OSHO

Bu nedenle ANLAMLI HAYAT çabadan doğar. Kendi istediğin gibi olması gayretinden. Bu az seçilen yoldur. Bu nedenle mutsuz insan sayısı fazladır. Hayat birilerinin bize gümüş ya da altın tepsi ile sunduğu değildir! Öyle olsa bile gerçek değerde olmaz biliyorsunuz!

Anlamlı hayat sizin tasarladığınız, sizi yansıtan hayattır. Size sunulana razı olmak değil. Lütfen yaratıcığınızı geliştirmek üzere çalışın. İçinizde çoşmayı bekleyen cılız sese kulak verin, hangi yaşta olursanız olun. Hangi çiçeğin ne zaman açacağını, ne zaman açmaya hazır olacağını bir onu yaratan doğa bilir, bir de siz, yani çiçeğin kendisi; o yazılım sizin içinizdedir, açmasına, büyümesine, çoşmasına, başkalarına ilham olmasına izin verin. Onun için içinizdeki yaratıcıyı dışarı çıkarın. 

Büyük düşünür ve kişisel gelişim üstadı Wayne Dyer’in dediği gibi;

“Müziğin halen içindeyken ölme!”

Biliyorsunuz, benim koçluk mottom ANLAMLI İŞ, ANLAMLI YAŞAM. Bunu oluşturmak isteyen kalbinin sesini dinlemeye niyetli insanlara yardımcı oluyorum.

Güçlü ve ilham veren bir hayat sürmek istiyorsak, her an anlam üretmek durumundayız tatmin hissettiğimiz.

Bu da hissederek yaşamaktan geçer,

Bu da YARATICI taraflarını keşfetmekten, dışavurumcu olmaya izin vermekten geçer!

Denemeye,

İçine sinmeyeni bırakmaya,

Hayallerinin peşinden gitmeye izin vermekten geçer!

Siz neyi arıyorsunuz? Hangi anlamı yaratıyorsunuz?

Kendi hayatınızın kaptanı mı? Tayfası mısınız?

“Kuş, doğmak için, dünyası olan kendi yumurtasını kırmak zorundadır.”

Hermann Hesse

Kararınıza verin, kendinizi bitmek bilmeyen bir neşeye, gelişime, ilerlemeye ve yaratıma açın! Çünkü bu sizin doğal haliniz; yani özünüze dönmek aslında yapacağınız!

NOT: Eğer hayallerinize ulaşmada engellerinizi fark edip, kaldırabileceklerinizi kaldırmada güçlenerek ilerlemek isterseniz size destek olduğum koçluk programılarım hakkında bilgi için tıklayın….

Eğer sizin gibi düşünen ve gelişimine önem veren insanlarla Linkedin’de buluşmak istiyorsanız,  “Dönüşüm Liderleri” Grubuma katılmak için tıklayın….

Bu yazının faydalı olacağını düşündüğünüz arkadaşlarınız ve çevrenizle aşağıdaki sosyal medya butonları ile paylaşmanızdan memnun olurum.

Nilgün Yetiş

Dönüşüm Liderliği Koçu

Anlamlı İş ve Yaşam