İşler İstediğiniz gibi gitmiyorsa?

Bazen herşey durmuş gibi gelir. Yaprak kıpırdamıyordur. Müşteri gelmiyor, istediğimiz ilerlemeyi yapamıyor, durgun ve durağan bir haldeyizdir. Koyduğumuz efor, enerji biryerlerde bloke olmuştur.

Özellikle kendi işinizi yapıyorsanız ya da satışta çalışıyorsanız bu yazdıklarım size daha anlamlı gelir. Para akışından bahsediyorum. Ancak siz başka konulara da aşağıdaki çalışmamı uygulayabilirsiniz. Yine elinize bir not defteri ve kalem almanızı önereceğim. Çünkü yazarak yapılan bir çalışma, kendinizi serbest bırakın ve rahatlayın, ayaklarınızın yere sağlam bastığını hissedin, dik oturun ve aşağıdaki soruları defterinize cevaplamaya başlayın;

1- “Paranın gelmediğini gördüğümde,……………………………………….hissediyorum.”

2- Hislerinizi belirttikten, farkına vardıktan sonra cümleyi şöyle bitirin: “Böyle hissediyorum, çünkü…………………….” . Çünkü kelimesi ile çalışmak size duygunun arkasındaki düşünceyi, onu yaratan düşünceyi tespit etmenize yardımcı olur.

3- Şimdi şu soruya cevap verin; “Niçin böyle düşünüyorum?”. Çoğunlukla burada bir anı gözünüzün önüne gelebilir ya da birkaç tane. Bu anılar çoğunlukla sizin için çalışmamış, iyi sonuçlanmamış anılar, girişimlerle ilgili olabilir. Rahat olun, yargılamadan yazın. 

4- Düşüncelerinizin kaynağını tespit ettikten sonra, sizin içinizde sizinle, bakış açınızla, parayala ilgili form kazanmış (oluşmuş) düşünceler olduğunu fark edin.  Bu düşüncelere bakın ve hangisinin doğru olduğuna karar verin.

Bu düşünceleriniz doğru olarak görülebilirler, zira yıllar içinde anılar ve tekrarlarla o kadar güçlenmişlerdir, doğru olduğuna ve değiştirilemez olduğuna bile inanabilirsiniz.

5- Eğer doğru değillerse onların yeni gerçek doğru ve size hizmet eden düşünceleri oluşturun! Sizin için çalışanı, sizi hedeflerinize doğru ileriye götüreni yazın, oluşturun, inanın ve uygulayın…

Çalışmayı yapın, düşüncelerinizi sorgulayın, sorgulanmamış düşünceler kaderiniz olarak karşınıza çıkar bunu unutmayın,

Bu egzersiz tek başına yapmak ilk seferinde için size çok kolay gelmeyebilir. Düşünceleri dönüştürmek benim uzmanlık alanlarımdan biri, eğer benden profesyonel destek isterseniz, 75 Dakika Strateji Koçluk Netlik Görüşmesi satın almak için tıklayın.

Sevgilerimle,

Nilgün Yetiş

Dönüşüm Liderliği ve Yönetim Koçluğu

Konuyla ilgili diğer yazılarım: 1- Bolluğun Önündeki Engeller, 2- Kıtlık Bilincinden Bolluk Bilincine Doğru, 3- Hiç Gün İçinde Ne Düşündüğünüzü Sorguluyor musunuz?, 4- Güzel Düşünceler Güzel Sonuçlar Doğurur, 5- Para Yönetiminde Ustalaşmak İster misiniz?, 6- Ofiste Girişimciliğe Başlamanın 7 yolu, 7- Para Nerede, 8- Eğer Para Problem Olmasa Şimdi Ne Yapıyor Olurdun?, 9- Parasal Bilinci Geliştirmek için Okunması Gereken 11 Kitap 10-Umut Bir Duygu mu Düşünsel Bir Süreç mi?

ÖNEMLİ NOT: İşini geliştirmek isteyen bir girişimciyseniz, ya da satış, para yapma becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız size uygun İŞ GELİŞTİRME KOÇLUK programım için tıklayın.

Parasal Bilincinizi geliştirerek bolluk bilincini hayatınızda yaşamak ve çevrenize ilham olmaya hazırsanız 6 Haftalık Online Parasal Bilinç Programımı almak için tıklayın…

75 Dakika Strateji Koçluk Netlik Görüşmesi: Eğer bu aralar kendinizi bulunduğumuz duruma saplanmış ve çıkamıyor, netlik ve bir yol haritasına ihtiyaç duyuyorsanız, 75 Dakika Strateji Koçluk Netlik Görüşmesi satınalma için tıklayın….

NOT: Eğer sizin gibi düşünen ve gelişimine önem veren insanlarla Linkedin’de buluşmak istiyorsanız,  “Dönüşüm Liderleri” Grubuma katılmak için tıklayın….

Bu yazının faydalı olacağını düşündüğünüz arkadaşlarınız ve çevrenizle aşağıdaki sosyal medya butonları ile paylaşmanızdan memnun olurum.

 

Eğer sizin gibi düşünen ve gelişimine önem veren insanlarla Linkedin’de buluşmak istiyorsanız,  “Dönüşüm Liderleri” Grubuma katılmak için tıklayın….
Yazıyı faydalı olacağını düşündüğünüz arkadaşlarınız ve çevrenizle aşağıdaki sosyal medya butonları ile paylaşmanızdan memnun olurum.
Keyifli keşifler,
 

Haftalık bültenlerimi e-mailinize gelmesini istiyorsanız ve yazmamın faydalı olduğunu düşündüğünüz konular varsa kaydolmak için tıklayın…