Arzu Ettiğiniz Kariyere Doğru ÇIKIŞ STRATEJİSİ Koçluk Çalışması

Zaman PROAKTİF OLMA zamanı! Kendin için, HAYALLERİN için, AİLEN için, topluma, çevrene en güzel yeteneklerini sunman için. Bugüne kadar öğrendiklerinle PRO-ATLET olma zamanı!

Şimdiki zaman kendin için bireysel kararlarını alma gücü kazanma zamanı, HANGİ YAŞTA OLURSAN OL.

Kimse için değil, kendini kimseye ispat için değil! Sadece ve Sadece KENDİ EN İYİ VERSİYONUNLA GURUR DUYMAK için.  EN İYİ VERSİYONUNUN ne olduğu, işinde yeterince etkin olup olmadığın, işini değiştirip değiştirmek uzun zamandır kafanda dönüp duruyor değil mi?

İş değiştiren arkadaşlarınıza imrenerek bakıyor, zaman zaman iş başvurularında bulunuyorsun ama istediğin sonucu alamıyorsun. Patron da seni görmüyor! O kadar çalışmana rağmen. Yanlış anlama sen de çok kişinin gıbta ettiği bir pozisyondasın ama birşeyler eksik, birşeyler istediğin gibi gitmiyor ve tatsızsın değil mi?

Sana birşey söyleyeyim, patronun, şirketinin sana senin için en iyiyi vermesini beklersen daha çoook beklersin!

Ya da performans hesaplamalarından görülmeyi!

CİDDİYİM! BAHANELERİN ARKASINA SIĞINMADIĞIN, AİLENİN, BAŞKALARININ ELİNE BIRAKMADIĞIN BİR KARİYER PLANIN VAR MI?

HANGİ NOKTADA OLURSAN OL, HENÜZ GERÇEKLEŞMEMİŞ HAYALLERİN VAR İSE, HAYATININ KARİYERİNİ DAHA YAPMADIN DEMEKTİR.

“Şans, hazırlıkla fırsatın karşılaştığı köşebaşıdır.” Rus Atasözü

 

İstediğin #kariyerin, istediğin pozisyonun sana gelmesini beklersen daha çok beklemeye devam edeceksin. Tabii ne istediğini zaman içinde unutmadıysan!

İstediğin pozisyona geçmek, işini değiştirmek için bir STRATEJİN VAR MI? 

İş görüşmelerine hazır gitmeden, çağırdılar diye seni almalarını beklersen daha çok bekleyeceğini söyleyeyim. Ya da önceki başarılarının seni geleceğe taşıyacağını, geleceği vereceğini. Bazen “zaten başarılıyım” diye gidilen görüşmeler oldukça aldatıcı olabiliyor hatta hüsranla sonuçlanabiliyor.

“Eğer insan hangi limana yelken açtığını bilimiyorsa hiçbir rüzgar işe yaramaz.” Seneca

 

Zekisin, çalışkansın, başarılısın, çoklu alanda yeteneklisin. Bir süredir işinden sıkılmaya başladın, asların ve üslerinle anlaşmazlıklar kendini göstermeye başladı ve bir değişiklik olması gerektiğini farkediyor ama tam adını koyamıyorsun. Olaya ARTIK akılcıl yaklaşmak istiyorsun, ama kendi başına da bakmanın çok da faydalı olmayacağının farkındasın, ÖNCEKİ HATALARI TEKRARLAMAMAK için…. ZAMAN KAYBETMEMEK İÇİN.

ŞİMDİ SIRA STRATEJİ OLUŞTURMA SIRASI…. 

Peki kendini bilmeden yaptığın strateji işine yarar mı?

Hamster tekerleği denen döngüde kendi başına boğuşup durmaktansa, kendine vereceğin 2-3-4-6 ay’lık koçluk çalışması GÜÇLÜ SEN ile yeniye hazırlanmaya ne dersin?

Gelin Birlikte durumunuza bakalım, Sizi YENİYE hazırlayalım. YENİ SİZE… Yeni siz YENİ KARİYER demektir.

SİZ NEYE HAZIRSANIZ O DA SİZE HAZIR!

Kendinizi yeniye hazırlayın, yenilenin, PROAKTİF olun birilerinin sizi kurtarmasını, doğru şansın sizi bulması masallarını kendinize söylemeyi bırakın. HİKAYENİN KAHRAMANI sizsiniz ve ne kadar kahraman olmaya hazırsanız, ne kadar kendi destanınızı yazmaya hazırsanız, o kadar etkin bir rolde olursunuz.

BİRİLERİNİN SİZİ KURTARMASINI BEKLEMEK, ŞİRKETİN, PATRONUN SİZE YATIRIM YAPMASINI BEKLEMENİN DEVRİ KAPANDI ARTIK. YA DA HANGİ FIRSATLARA “EVET” DEMEYE KARAR VEREMEMEKLE GEÇEN ZAMANIN…

İnsanlar girdikleri şirketten emekli olmayı bırakalı çok oldu, hayatlarına birkaç #kariyer sığdırıyor, hatta bir seferinde birkaçını da… Ama bunu kimseye birşey ispat etmek için değil, kendileri öyle arzu ettikleri için, kendileri içlerindeki potansiyeli açığa çıkarmak için, kendileri yetenekleri, hediyeleri ile dünyaya katkıda bulunmak için. GERÇEK POTANSİYELLERİ İLE VAR OLMANIN TADINA VARMAK İÇİN. SEVDİKLERİ İŞTE ÇALIŞIP KAZANABİLDİKLERİNİ GÖSTERDİKLERİ İÇİN.

2- 3- 4-6 AYLIK KOÇLUK PROGRAMI HAKKINDA ÖN GÖRÜŞME İÇİN TIKLAYIN.

Bire-bir Çıkış Stratejisi Koçluk Çalışması sonunda alacaklarınız ve hissedecekleriniz:

Bu çalışmamızla kendinizi objektif değerlendirecek,

  • Kendi Değerlerinizi, Vizyonunuzu, Tarzınızı daha yakından anlayacak ve buna uygun kariyeri, içinize sinen yolu bulacaksınız,
  • Kendinizi ifade etme stilinizi keşfedecek, etkin iletişim yöntemlerini öğrenecek ve uygulamaya başlayacaksınız,
  • Kendinize has “İlham veren Liderlik” Tarzınıız keşfedecek, Arzu ettiğiniz kariyere doğru ilerlemek için özgüveniniz ve kendinize inancınız artacak, 
  • Yolunuzda farkında olmadığınız içsel blokajlarınızı farkedecek ve sizi engellemesini kaldıracak, henüz göremediklerinizi de fark etmeye başlayacaksınız. Böylece kendinize ve çevrenize koçluk yapma becerileriniz artacak.
  • Tüm bu çalışmalar ile dışarıya çıkmayı bekleyen potansiyeliniz ve yaratıcılığınız ortaya çıkacak, özgüvenle ifade etmeye başlayacaksınız,
  • İş yerindeki ve özel yaşantınızdaki çatışmaları etkin yönetecek ve çözümleyeceksiniz. Böylece yeni pozisyonun size getireceği yük olarak gördüğünüz sorumlulukları daha etkin yönetmeye başlayacaksınız.
  • En önemlisi de neşeniz, kendinizle bağlantınız ve anlam yaratma beceriniz artacak.

Yumurtanın kapıya gelmesini beklemeyi bırakın. PROAKTİF olun, sezgilerinize güvenin, kendinize yatırım yapın!  Hemen ilk karşına çıkan ihtimale balıklama atlayıp aynı döngüyü yaşamaktansa, döngünü kırmak için 4 AYLIK ÇIKIŞ STRATEJİN üzerine çalışmamızı öneririm.

Bu Program Kimler İçin: 

1- Kariyerinde belli bir noktaya gelmiş, yönetici, lider, üst düzey yönetici pozisyonunda olup bir sonraki kariyer hedefine PROAKTİF yaklaşıp, liderlik ve iletişim, ilişki becerilerini geliştirmek isteyenler,

2- Koçluk yapılabilmeye açık olanlar içindir; yani geribildirim almaya, öğrenmeye, gelişime açık olanlar,

3- Patronu, çalışanları ile iletişim problemleri, çatışmalar yaşayıp, zor bir sürece girmekte olduğunu hisseden ya da zor bir süreçten geçenler,

4- Ne yaparsa yapsın gerçekten olduğu gibi görülmediğini, desteklenmediğini hisseden yeni pozisyon almış, hevesli, çalışkan, iyi niyetli yöneticiler,

5-  İşini şansa bırakmayanlar,

6- İşinde Koçluk Becerilerini Geliştirirerek etkin yönetici ve lider olmak isteyen yöneticiler, şirket sahipleri ve tepe yöneticileri içindir,

Programla alacaklarınız:

 

Başlangıç görüşmeleri  yüzyüze olmak üzere devam eden görüşmeler skype ile yapılmaktadır. Yüzyüze görüşmeler İzmir’dedir, iş programıma uygun olması durumunda İstanbul’da da olması mümkündür. Zaman ve mekandan avantaj sağlayarak kendi konforunuzda yapma imkanı sağlayan online koçluk modeli kullanılmaktadır.

Benimle çalışanlar neler dedi? okumak için tıklayın….

Kendiniz için harekete geçmek ve dönüşüm koçluğu ile kendi dönüşümünüze yatırım yapmaya kararlıysanız  2- 3- 4-6 AYLIK KOÇLUK PROGRAMI HAKKINDA ÖN GÖRÜŞME İÇİN TIKLAYIN.

İmzanızı attığınız kariyerinizi ve liderlik tarzınızı birlikte yaratmak dileği ile,

Nilgün Yetiş

Dönüşüm Liderliği Koçu / Marshall Goldsmith Yönetici Koçu

www.nilgunyetis.com

Not: Linkedin’de “Dönüşüm Liderleri” Grubuma katılmak için tıklayın….