Yüreklere Dokunduğunda….

Bu sabah kalkarsın, işe başlarken maillerine bakarsın ve sana teşekkür olarak yazılmış mail görür, yüzünde şükranla dolu bir gülümseme oturur ve iyiki bu işi yapıyorum dersin. Bugün benim hissettiğim gibi…

“Merhaba Nilgün Hanım, saat itibariyle günaydın aslında 🙂 saat 08:30 

Size minnetar olduğumu söylemek istedim. Uzakta olmak ve ekonomik durumumdan dolayı sisinle tanışamadım ama blog yazılarınızı takip ettim ve hiç üşenmeden gönderdiğiniz yazılarınızı işimi bir kenara atıp okudum. ( en yoğun anımda bile ) 

Yazılarınız aşmazda bulunduğum süreçte o kadar iyi geldi ki, bir taraftanda şans ederi bir kitap buldum. Sizinle paylaşmak isterim. Pierre Franckh – Rezonans Kanunu ile isteklerin yönetimi biliyorsunuzdur ama yinede belirtmek istedim.

Kendimi sevmeyi , olayları kabul etmeyi , aslında mutluluğun algı düzeyimizle alakalı olduğunu öğrendim.

Kendi Rezonans alanımı oluşturdum. Ben bir SMMM’yim zor ve bir o kadarda zor kazanılan bir meslek Oda faliyetlerinde Bağımlılar komisyonuna seçildim. Pozitif sinerji yaratmam dikkat çekti ve gelir düzeyimi arttırmam gerektiğini biliyordum. Şu an ne yapıyorum biliyormusunuz . Bir özel Eğitim kurumunda Türk Ticaret Hukuku derslerine öğretmen olarak giriyorum. Çok yüksek değil kazancı ama hem çalışıyorum kanuna kendimi geliştirip hemde bunu KPSS öğrencilerine anlatıyorum.o kadar mutlu oluyorum ki anlatamam . Aynı zamanda sizi örnek alıyorum , bende yardım etmeyi çok seviyorum . Sosyoloji bölümü 3. sınıfa tekrar kaydımı açtırdım. Yüksek lisansı pskikoloji üzerine yapmayı düşünüyorum. Adana kırsaldan uzaklaşamayan bir bölge, burada sizler gibi insanlara çok ihtiyaç var. İnanın işletmeyi bu bölüm kadar sevmedim.

Lafları çok uzatmadan şunu söyleyeyim . İyi ki varsınız ve siz bir meleksiniz.

Saygılarımla … İbrahim SAHA”

Yaptığınız işte bazen moraliniz bozuluyor, hayal kırıklığı yaşıyor, kendinizi çıkmazda hissediyorsanız durumunuza isyan etmeyin. Yaptığınız iyi bir işle kimlerin yüreğine dokunduğunuzu, kimlerin sorunlarını çözdüğünüzü, hayatını kolaylaştırdığını bilemezsiniz. Sadece sevdiğiniz için, sizin için anlam ifade ettiği için yapmaya devam edin. Bazen insanlardan teşekkür duyamayız. Birilerine teşekkür edebilmek nezaketin yanında egonun “alma kapılarını” açmaya izin vermesidir.

“Kim olursan ol, ne yaparsan yap, bütün yüreğinle gerçekten bir şey istediğin zaman, Evrenin Ruhu’nda bu istek olusur. Bu senin yeryüzündeki özel görevindir. Dünyanın ruhu insanların mutluluğuyla beslenir. Ya da mutsuzluklarıyla, arzularıyla, kiskanclıklarıyla.

Kendi kişisel menkibesini gercekleştirmek insanların biricik gerçek yükümlülüğüdür. Her şey bir ve tek şeydir. Ve bir şey istedigin zaman, bütün Evren arzunun gerceklesmesi için işbirligi yapar.” Paulo Coelho

Siz sadece işinizi doğru ve yürekten yaptığınızda net olun. Yaptığımız işin bazen nereye gittiğini farkında olmayabilirsiniz, bütünü göremeyebilirsiniz, ama yapmaya devam eden. Sadece sevdiğimiz için, sadece içindeki müziğin öyle söylemen gerektiği ipucuna, sana fısıldadığı sese güvenerek. Deniz yıldızı hikayesindeki gibi… Wayn Dyer’in dediği gibi Müziğin içindeyken ölme!”.

“Şahsıma yolladığınız maillerin hemen hemen her satırını dikkatle, fırsatım oldukça okuyorum, benim için önem arz eden bu bilgiler için çok teşekkür ederim. Sizlere işlerinizde başarılar diler, bilgilendirmeleriniz için tekrar teşekkür ederim. Esenlik ve kolaylık dileklerimle sevgiler.”

DÜRDANE ÜNVER /Katı’ Sanatçısı

Bu haftaki bültenimi okumak için tıklayın….

Periyodik bültenlerimi e-postanıza gelmesini ve gelişiminizi haftalık güncellemeler ile desteklemek istiyorsanız alıp tıklayın… (Ayrıca web sitemdeki abonelik kutularından da giriş yapabilirsiniz ).

Güzellikler yaratmaya cesaret etmeniz dileğimle,

Nilgün