Ekim Ayı Kitap Önerilerim

Kasım ayına girdik… Çok güzel bir pazar sabahından yazıyorum bunu sana… Bu Kasım’ın ömrünün en güzel aylarından biri olarak geçirmeni diliyorum.

Bu ay, keyifli, kısa ama içeriği yüklü iki kitap önereceğim,

niyetin-gu%cc%88cu%cc%88

Niyetin Gücü- Valeriy Sinelnikov

Herşey bir niyet ile başlar. Niyetimizin enerjisi o işin olma gücünü belirler. V. Sinelnikov – psikoterapist, psikolog, homeopat doktor olarak, sadelik ve etki bakımından kendine özgü psikolojik metotların geliştiricisidir. Bu Kitap size bu ve bu gibi soruların cevabını bulmakta ve iradenizi güçlendirerek yaşamınızı daha parlak ve mutlu kılmak için hedeflerinize karşı tutumunuzu değiştirmekte yardımcı olacaktır.

Niyetinize ulaşmada önerdiği 12 adımlık metodu, altbilinciniz, ve kolektif bilinçle bağlantıya geçme yöntemlerini özellikle okumanızı öneririm.

 

Dört Anlaşma- Toltek Bilgelik Kitabı- Don Miguel Ruiz

Eğer iletişimlerinizde anlaşılmadığınızı düşünüyor, sık sık eleştiriyor ve eleştiriye uğruyorsanız bakış açınızı gözden geçirmeniz için harika bir kitap. Dört Anlaşma, modern dünyada yaşayan kadınlara ve erkeklere “dingin savaşçı” olarak yaşamanın pratik uygulamalarını sunuyor.

Bu kitabı özellikle anne-babalara ve yöneticilere öneriyorum. Yeni nesiller yetiştirirken eski  kalıplara takılmayan, kendini ifade eden çocuklar yetiştirmek için; ve/veya bir ekibe liderlik yaparken, ekipte de farklı yaş grupları ve kültürler var ise, daha evrensel ve humanistik açıdan bakmanıza ve ilişkilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak bir kitap.

Kısaca 4 Anlaşma:

do%cc%88rt-anlas%cc%a7ma

ny-flourishes-blue

Ve son söz Mevlana’dan;

Dostum sen düşünceden ibaretsin,
Geriye kalan et ve kemiksin,
Gül düşünür gülüstan olursun,
Diken düşünür dikenlik olursun.

Güzel bir hafta dilerim,

Nilgün

Güncellemelerimden ve size özel kapmanyalarımdan haberdar olmak istiyorsanız sitemdeki e-mail kutularından 
periyodik bültenime abone olabilirsiniz.