Niyetin Gücü

“Evrende, şamanların niyet diye adlandırdıkları ölçülmesi ve tarif edilmesi olanaksız bir güç vardır ve kozmozda var olan her şey, bu “niyet” olgusuyla bağlantılıdır.” Carlos Castenada

Hiç haftaya ve güne bir niyetle başladığınız olur mu?
Ya koyduğumuz niyet odaklanmamızı sağlıyor, geçen zamanı anlamlı ve bereketli kılıyorsa, ya daha bir bağlantı ve azimle hedeflerimize doğru ilerlememize yardımcı oluyorsa?
Ya NİYET, gözümüzde büyüttüğümüz sorunlara takılmadan ilerlememize, böylece stres seviyemizi azaltmaya; daha canlı, hayatla, an’la ve çevremizle daha bağlantılı ve gülümseyen bir yüzle bakmaya yardımcı oluyorsa?
 ***
Her güne bir niyetle başlayın, niyetinize inanın. İnançla sarılacağınız niyetler yapın, sadece ‘öylesine iyi olur’ diye değil.
“Niyet etmeyle bağlantı kurmak demek, kalbinizin sesini dinlemek, içsel sesinizin amacınıza işaret ettiği doğrultuda hareket etmektir. Hakkınızda başka insanların neler dediğini fazlasıyla önemsediğinizde niyetinizle bağınız koparır.” Dr. Wayne W Dyer.
Niyet, aynı zamanda evrene ektiğiniz tohumlardır. Ona her an değil ama,  olmasını isteme enerjisi ile bağlanmak ve bakmak iyi olur. Bunun için niyetinizi bir kağıda yazın, cüzdanınıza koyun, arada birşeylerden sıkıldığınızda açın okuyun; onunla, yaratıcı enerjiniz ile bağlantıda bulunun. Ya da not defterinize yazın, gün sonunda ya da hafta sonunda bakın, niyetinize sadık kalmış mısın, güncellemeniz gereken birşey var mı? Kaldıysanız kendiniz kutlayın, çünkü  büyük bir iş başardınız. Mesela, niyetiniz şöyle olabilir;

– Bugüne işlerimi kolaylıkla tamamlayayım, bekleyen işlerimi kolaylıkla bitirmem için yardım gelsin,

– Bugün ödemelerime kolaylık gelsin, kendimi yeni fırsatlara açmaya ve önüme geleni görmeye niyet ediyorum.

-İlerlemi engelleyen düşünce ve davranış kalıplarımı farketmeye ve bırakmaya niyet ediyorum. Kolaylık gelsin.

ya da;

– Bu hafta hobilerimi yapmaya daha çok alan (vakit ve zihin, duygu) ayırmaya, ve anda olma farkındalığımı arttırmaya niyet ediyorum,

ya da;

– Kendimle bağlantımın açık ve huzur, şükran içinde olduğu bir gün olsun.

ya da;

Kendime şefkat göstermeye ve özen göstermeye niyet ediyorum.

Niyet Etmenin Gücü” kitabının yazarı Dr. Wayne R. Dyer, niyet etmeni n gücünü harekete geçirmek, doğal benliğinizle bağlantı kurma ve ego tanımlamalarının tümünü bir kenara bırakmakla ilgi bir süreç olduğunu ve dört aşaması olduğunu söyler:

1- Disiplin,

2- Dirayet,

3- Sevgi,
 
4- Teslimiyet.
 ve Dr. Wayne R. Dyer kitabında şöyle devam eder: 

 “Düşüncelerinizi ruhtan egoya kaydırdığınızda, niyetin gücüyle bağlantınızı kaybetmiş olursunuz. Özgür iradeniz ya Evrensel Ruh’la birlikte ve onun gelişimiyle hareket edecek ya da egonun hakimiyetine girişmek üzere Ruhtan uzaklaşacaktır.

Özgür İrade Ruh’tan uzaklaştıkça yaşam gözünüze bir mücadele olarak gözükecek, yoğun olmayan ve yavaş hareket eden enerjiler içinize akacak kendinizi mutsuz, çaresiz ve kaybolmuş hissedeceksiniz.

Özgür irade demek Ruh’la bağlantı kurup kurmama seçiminizin olmasıdır.” 

Siz bugün, niyetinizi egosal kazançtan ziyade ruhunuzun sesine cevap veren neye niyet ediyorsunuz?
***
Bu yazıyı yazdıktan 2 sene sonra sevgili Meltem GÜNER’in Niyet Defteri kitabı ile tanıştım ve onun niyet yolculuğu beni çok etkiledi, etkiliyor da.
niyet defteri kitabında yazdığı bir niyetle sözlerimi güncelleyip, sonlandırırken bu iki kitabı okuyup Niyet enerjisi ve ruhunuzla bağlantılı gerçekliğinizi oluşturmanızı dilerim;
Şikayetten şükre
Korkudan cesarete
Esaretten özgürlüğe
Geçişim kolayca olsun.
Yaradan yardımcım olsun…
Sevgilerimle,
Nilgün
***