İçimizden geçen dış dünyamızı oluşturur. Farkında olmadığımızda çevremizi suçlar durur, kurban rolünü benimseriz. Eğer hayatınızı yönetenin siz olmasını istiyorsanız içinizde dönenlerden haberdar olmanızda fayda var.

İç sesler, büyürken aileden, çevreden öğrendiklerimiz ve kendi çıkarımımızla kendimize söylediğimiz sözlerdir. Bir taraftan da alt bilincin oyunları döner içerde. Biz  bilincimizin %20′ sini biliriz, ama % 80 gibi bilinmeyen bir alt bilinç oyunu sürdürür. Mesela:

Çevrenizden sürekli onay görmek, onay almayı talep ediyor musunuz?

İçinizden bile olsa -illa dışarıya ifade etmenize gerek yok-. Arzu ettiğiniz onayı alamadığınız zaman da rahatsız olup insanlara kırgınlık, hayata küskünlük, görülmediğinizi hissetme ve hayal kırıklığı mı hissediyorsunuz ya da önünüzdeki yolun size doğru yolda olduğunuzun ve görüldüğünüzün kanıtı mı olsun istiyorsunuz?

Eğer bu şekilde hissetmek artık sizi yoruyorsa içinizdeki zihin oyununu yenmenin zamanı gelmiştir (Inner Mental Game). Zira bu değiştirilmesi zor ve çoğunlukla da sizi küçük oynamaya mahkum eden düşünce tarzıdır. Hayatınıza dürüst bir bakış atın, yeni şeylere adım atarken hedeflerinizi gerçekleştirirken dışarının onayına ihtiyacınız olup olmadığına bakın.

 

Güçlendirici bakış açısı:  “Ruh / Yaratan bana her zaman rehberlik yapar.”

Birşeyleri yapmaya, ifade etmeye ve yaratmaya yüksek arzu duyduğunuzda bu yaratıcıdan / ruhunuzdan gelen yaratma isteğidir. Bu çağrıya kulak verdiğinizde emin olun rehberlik edilir ve başarıya ulaşmaya emin kılınırsınız.

Zihnini yöneten, hayatını yönetir.

Şimdi kendinize bir iyilik yapın, ne zaman içten olumsuz ve negatif sözlerle kendinizin motivasyonunu aşağıya itiyorsanız, kulak verin, dinleyin ve nasıl hissetiğinize bakın. Sonra o söze şunu söyleyin;

“Teşekkür ederim, bugüne kadar beni bu şekilde koruduğun için, artık buna ihtiyacım yok. Ben artık yüksek benliğim be yüksek potansiyelimle kendime ve hayata bakmaya karar verdim.” 

Derin bir nefes alın ve şimdi nasıl hissetiğinize bakın ve kendinize güzel davranmaya devam edin….

Güzelliklerle kalın,

Nilgün Yetiş

Dönüşüm Koçu

Anlamlı İş & Yaşam ve Başarı için

Not: Periyodik bültenime abone olmak ve çalışmalarımla ilgili bilgilerin e-mailinize gelmesini istiyorsanız sitemdeki e-mail kutularından abone olabilirsiniz.