İşinizle yeniden bağlantı kurmaya mı ihtiyacınız var?

Bazen çok hevesle bir işe girişiriz, ya da bir işe gireriz. Sonra gerçekler istediğimiz gibi gitmez ve hayal kırıklığın uğrarız. Vaz geçmek, çıkmak, kurtulmak isteriz bazen bulunduğumuz durumdan. “Neden böyle oldu?, ters giden nedir?” diye dorgularız ama bağlantısını yakalayamayabiliriz. Bu size de olan bir durum mu? Özellikle işini yeni bir alanda kurduysanız, ya da siz o alanda yeniyseniz kendinize ve hayallerinize inancınızda azalabilir.

Kendinizle ve işinizin ruhu ile bağlantı kurmadığınız müddetçe karşınıza çıkan zorluklarda da devam etmek için yaşamınızı devam ettirme harici sebep bulamayabilirsiniz, bu da bir süre sonra enerjinizi emer ve kendiniz yorgun ve bıkkın hissedersiniz.

women- business

Sezen Aksu ‘ nun “İşte o zaman şarkı söylemek lazım” dediği gibi, işin ruhu ile tekrar temasa geçmemiz gerekmektedir.  Bunun için yapılacak çok daha güçlü sorular sormaktır. Basit ama güçlü. İki tane soru var, gerçekten oturur, zaman ayırır ve sorarsanız, sizi tekrar rotanıza girmenizi sağlayacak, gerçekten sizin için önemli olanla bağlantı sağlamanızı sağlayacak iki müthiş soru:

1- Bu işe niye girdin? 10 neden yazabilir misiniz?

2- Bu işten aldığın keyif nedir? 10 madde ile aldığınız keyfi, eğlenceyi yazın.

Sonra bakın, kalbiniz tekrar heyecanla atmaya başlıyor mu, eğer atıyor ise derin bir nefes alın ve “DEVAM” deyin kendinize.

Nilgün

Konuyla ilgili diğer yazımı okumak için tıklayın… “İşinizin Ruhu”