Şubat Ayı Kitap ve Film Önerilerim

İş geliştirme ve anlamlı bir hayat kurmada şefkatli iletişimin gücüne inanlardanım. Bu ay şefkat, anlam ve hayallerin peşinden gitmeye yoğunlaşmanın bu soğuk kış günlerinde içimizi ısıtacağına ve ruh halimizin dışa yansıyacağına inanıyorum. Bu nedenle size iki önerim;

Kitap- Çatışma Ortamında Barış Dili

Psikolog Dr. Marshall B. Rosenberg’in günlük dile dili indirgediği şiddetsiz iletişim ile 2007 yılında tanıştım. İçinde bulunduğumuz çatışmalara karşılanmamış ihtiyaçlarımızı araştırarak empati ve şefkat ile çözüm bulmayı hedefleyen iyileştirici bir dildir Şiddetsiz İletişim.

Bir Sonraki Sözünüz Dünyanızı Değiştirebilir.

Psikolog Dr. Marshall B. Rosenberg, bize günlük dilimizde de ifadesini bulacak içsel bir barış bilinci geliştirmenin yollarını gösteriyor. Barış Dili ilişkilerimizi ve yaşamımızın gidişatını daha iyiye doğru derinden değiştirecek içgörü, uygulanabilir beceriler ve güçlü araçlar sunuyor.

Barış Dili ilham veren hikayelerin yanında kırk yıl boyunca yer yüzünün en şiddetli köşelerinde arabuluculuk çalışmalarının deney ve tecrübeleri dolu. Kitapta; çatışma çözümleri, iş kültürünün, otoriter yapıların ve düşman resimlerinin dönüştürülmesi, şükran, kabul ve tahammül etme hakkında kapsamlı bölümler bulacaksınız.

“Öfke ve şiddetin dilimize hâkim olduğu günümüzde, tam zamanında çıkan muhteşem bir kitap.” -Arun Gandhi-

Düşler Tarlası- Film

“İnşa edersen gelirler” uyurken ve uyanıkken duyduğu bu sesin arkasından giden Ray Kinsella’nın öyküsünü anlatan bir film.

Ray, mısır tarlası olan bir çiftçidir. Bir süredir sürekli olarak tarlasını beyzbol sahasına çevirmesini söyleyen garip sesler duymaktadır. Joe Jackson ve 1919 Dünya Kupası’nda oynamaları yasaklanan Chicago White Sox takımının diğer yedi oyuncusunun hayaletlerinin de tarlanın üzerinde görünmesi sonucu, Ray Kinsella yapması gereken konusunda iyice ikna olur.

Eğer siz de işinize  ve yaşama dair düşler görüyor ve dinleyip dinlememekte kararasızsanız, kendinizi yüreklendirmek için bu filmi izleyin derim.

Güzel  bir şubat ayı geçirmeniz dileğimle,

Nilgün Yetiş

İş & Başarı ve Dönüşüm Koçu