Aralık Ayı ve Dolunay – Toplam Bırakma Zamanı

Bugün yine dolunay… Dolanı boşaltma, temizleme zamanı, hem de aralık ayı.

Sayılara inanır mısınız? Sayıların gücüne? Ayların anlamına? inanmasanızda ruhunuzla bağlantı kurmak istediğinizde size gelen mesajlara dikkat edin. Dün ben böyle bir mesaj istedim ve gelen mesaj 12 idi. 12’nin anlamına baktığımda anlam içinde mana gizliydi.

Bir tanesi de Aralık ayı idi. Aralık hem benim doğum günümün olduğu ay, hem yılın son ayı, hem sert soğukların başladığı harika bir ay. Bu gelen mesajla ralık ayının manasını öğrendiğimde çok daha hoşuma gitti. Hem Aralık  ayını hem de dolunayı içine alan bu yazıyı yazmak istedim,

Aralık ayı:

 

AralAralıkık ‘eski gitmesine izin ‘ ve ‘ yeni için ileriye bakma ‘ ayıdır. Bu, hem küçük hem de büyük ölçeklerde olabilir ve / aile ilişkileri, ortaklıklar, mali, kariyer ve benzeri dahil olmak üzere yaşamın tüm yönlerini etkileyecek olabilir.  Son birkaç hafta ( aylar, yıllar …) seni rahatsız eden şeyler olmuş ise toptan temizleme ayı. Bunu yaptığında daha iyisinin geleceğini bil.

Bu son ay, tamamen bir bırakma ayı. temizleme ayı. 2015 ile halleşin, özellikle kalp kırıklıklarını şifalandırmaya odaklananın. Temizleyin. Özellikle Kalp mabedinizi temizleyin- farkında olarak ya da olmayartak girmesine izin verdiğiniz, size uygun olmayan ilişkileri, düşünceleri şefkatle kalbinizden çıkarın… Yeniye, daha yüksek bilince yer açın…
 
full moon kadın-2Ay bildiğiniz gibi eril-dişil enerjide kadını temsil eder. Güneş eril enerjiyi.
 
Biz kadınlar döngüleri olan varlıklarız, gel-gitleri olan. Neden? Ay enerjisinden etkilenmek olabilir mi? Döngülerimiz dengede mi? Alma-verme, bırakma-temizleme-yeniye yer açma, dinlenme, yenilenme? Buralarda nasıl davrandıklarımıza bakarsak, farkındalığımızı geliştirip kendi doğamız ile daha uyumlu yaşarız.
 
Dolunay enerji olarak temizlenme döngüsünü ifade ediyor. HEM DE DİŞİ ENERJİ İLE DİLEKDE BULUNMAYI; Bizim için artık faydalı olmayan düşünceleri, ilişkileri, anlaşmaları, hayırlı olmayanları bırakma zamanı.. Ve yeniye yer açma zamanı. Bunu hem fiziksel hem de bir ritüel olarak yapabilirsiniz. Nasıl mı?
 
 

NEGATİFİ TEMİZLEME:

 
Fiziksel olarak: Ev temizliği, evde işinize yaramayan şeyleri birilerine vererek, evdeki fazlalıkları temizleyerek. Çoktan işinize yaramayan ancak “belki bir gün yarar diye tuttuklarınız”… Bitmiş ilişkilerin fiziksel kalıntıları, resimleri, fazla mobilya, elbise, ayakkabı… vs.
 
Ben temizliyorum, temizliyorum, “bu sefer tamam” diyorum, bir süre sonra hala birşeyler çıkıyor. Yapmaya devam. Yaptıkça yenisi geliyor, yeniye yer açılıyor…
 

KORKULARI TEMIZLEME:

 
Korkularınızı hissetmeye ve varlığını kabul etmeye öncelikle izin verin. İzin vermek de dişil enerjiden gelir. “…. korkuma kabul veriyorum.” kabul veremediğiniz her korkunuzu fark edin ve kabul edin. Küçülmezsiniz, düşmezsiniz, ölmezsiniz,
 
Şimdi elinize bir kağıt- kalem alın, tüm aklınıza gelen korkularınızı yazmaya başlayın…
 

Örneğin:

——‘den korkumu bırakıyorum,
——- istediklerimin olmayacağı korkumu bırakıyorum,
– kilo alma korkumu bırakıyorum,
– yaşlanma korkumu bırakıyorum,
– insanlarla sorun yaşama korkumu bırakıyorum.
– yalnız yaşlanma korkumu bırakıyorum,
– anlaşılmama korkumu bırakıyorum,
– sevilmeme korkumu bırakıyorum,
– çocuklarımla ilgili korkularımı bırakıyorum.
– Paramın bitmesi korkumu bırakıyorum,
– Finansal endişelerimi bırakıyorum.
Burada şifalanmaya bırakıyorum diye de yazabilirsiniz.
 
full moon kadın
Ta ki rahatlayana ve içinizden derin bir rahatlama nefesi çıkana kadar. Sonra da bu kağıdı dönüşümü için yırtın, emniyetli yakın ya da suya atın…
 
Sonra elinizi kalbinize götürerek “Evrensel enerjinin herşeyi daha iyiye doğru dönüştürme gücüne güveniyorum, kendimi sevgi enerjisi ile (yüksek bilinçle) hareket etmeye açıyorum” diye niyetinizi belirtin.
 

DÜŞÜNCELERİ TEMİZLEME:

 
Aşağıdaki çalışma için bir kağıt alın ve size ağırlık veren şeyleri yazın;
 
Zihinsel olarak sizi bloke ettiğini düşündüğünüz düşüncelerinizi, olayları fark edip bunları bir kağıda şu şekilde yazabilirsiniz “…… düşüncelerimi bırakıyorum”. Bırakmakta zorlanıyorsanız;
 
” …. ..konudaki negatif kalıplarımı şifalanmaya bırakıyorum.” şeklinde yazarak kağıdı rahatlayana kadar doldurun.
Tutunduğumuz her negatif düşünce bizi aşağıya çeker. Onun için negatifi bırakıp pozitife, yüksek benliğimizden gelene odaklanmakta fayda var.
 
Duygusal olarak: enerjinizi emen, çeken ilişkileriniz var ise  “… ilişkimi, ya da A kişisi ile … bu seviyede bir ilişki yaşama ihtiyacımı şifalanmaya bırakıyorum” diyebilirsiniz.
 
Ruhsal olarak: Sizi özünüzden uzaklaştıran alışkanlıklarınızı bırakmaya niyetlenebilirsiniz. Mesela başkalarının yaptıklarına meraklı, arada da dedikodu yapan ve artık bundan rahatsız olan bir haliniz varsa ve bu özelliğinizi artık bırakmak istiyorsanız “dedikodu yapmayı bırakıyorum” ya da “bırakmaya niyet ediyorum” diyebilirsiniz. Biliyorsunuz bir atasözümüz de var “Niyet Amelin yarısıdır.”
 
Sonra bu kağıtı şifalanmasına inanarak yırtın, ya emniyetli bir şekilde yakın ya da suya atın. su ve ateş enerjisi dönüştürücü özelliği olan enerjilerdir.
 

POZİTİFİ İSTEME:

Sonra temiz bir kağıt alın: olmasını istediğiniz şeyleri makul zaman tanımlayarak yazın. Hatta kısa dönemli olark bir sonraki dolunaya kadar olan dönemde gerçekten olmasını istediklerinizi ve yapmak istediklerinizi yazabilirsiniz. sonra bu kağıtı sizin için kutsal bir yere koyun. Ya da olacağına inanarak, Yaradana bırakın, emniyetli bir şekilde yakın ya da suya atın. Su ve ateş enerjisi dönüştürücü özelliği olan enerjilerdir.
 
Hepinize, eskileri bıraktığınız, daha yüksek bilinçle yaşadığı yeni bir ay dilerim.
Dolunay ritüelini yazdığımdan beri yapanlarınız var mı? yapıyorsa, yaşadığı değişimi paylaşabilir mi?
 
Nilgün
Başarı ve Dönüşüm Koçu

Not:

Eğer 2015 ile ilgili detay çalışma yapmak ister ve 2016’yı planlamak isterseniz aşağıdaki yazılarımı ve ekindeki çalışmaları yapabilirsiniz.