Güzel Düşünceler Güzel Sonuçlar Yaratır

Zor zamanlardan geçerken insan herşeyin güzel olacağına inanmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bu olanlar niye oluyor ki? İnsanlık niye daha iyiye gitmiyor? Bu sonuçlar hak ediyor muyuz? yada “neden ben, biz”?

İnsan böyle zamanlardan geçerken geleceğe dair umutları da sekteye uğrayabiliyor. Bir anda alışılmışın altüst olması… Bu gibi durumlarda kalabalığın, toplumun düşünce yapısına kapılmadan, zihinsel yapıyı sağlam tutmakta fayda var.

Size önerim korkuya kapılmaktansa, zihin egzersizleri yapmakkalbi sevgiye açmak ve etrafa karşılıksız sevgi enerjisi göndermek ve iyiyi, güzeli dilemek. Dışarıya ne gönderirsek, fazlasıyla bize geri döner.

Güzel düşünceler güzel sonuçlara dönüşür.

Ufak ama büyük adımlarla başlayın; yaşadığınız yeri güzelleştirin. Ofisinizi düzenleyin, masanızın üstü düzenli ve temiz olsun. Bilgisayarınızın ekranı. Çöplerinizi biriktirmeyin natın. Odalarınızı havalandırın. Temiz ve güzel enerjiyi içeri alın. Evinizde, ofisinizde çiçekler bulundurun, güzel hafif müzik dinleyin. Müzik ruhun gıdası ver şifasıdır. Müziğin şifalandırıcı titreşimlerinden faydalanın. Bilinki herşeyin temeli titreşimden oluşuyor. Enerji alanındaki titreşimlere göre gerçekliğimizi yaratıyoruz. Bu konuda Düşünce ve Bireysel Gelişim Hocası Bob Proctor’un Evrensel Titreşim Yasası (Law of Vibrtation) videosunu seyretmenizi ve dinlemenizi öneririm:

 

Radyo kanalını ayarlamak gibi, siz düşüncelerinizi, algılarınızı hangi frekansa ayarladınız? Düzenli olumlama çalışmaları yapın. Kendiniz için, olmak ve görmek istediğiniz kişi, ortam için. Mesela;

“Bulunduğum ortamda biz birbirimizi destekliyoruz, gelişimimi destekleyen ilişkiler ve iletişim içindeyim.”

“Birlikte çalışmaktan, birlikte olmaktan keyif aldığım insanlarla birlikteyim. Hep birlikte iyiyi yaratıyoruz”.

“Çalışma ve yaşama alanım, içinde bulunmaktan memnuniyet duyduğum bir alan.”

Sevmediğiniz insanlara bile gülümseyin, Sevginizi gönderin. Hiç birşey yapamıyorsanız bile içinizden “seni anlıyorum” deyin. Nefret ettiğiniz, kızdığınız kişi, henüz sizin geldiğiniz evreye gelmemiş olabilir ya da kendi iç çatışmalarının esiri olmuş durumdadır.  En güzeli onlara takılmayın, sevgi ve anlayış enerjisini gönderin.

 

Olmasını istemediğinize değil, olmasını istediğinize odaklanın.

 

Hepimizin bir bütünün parçaları olduğunu görmek, bütünü güzelleştirmek için en iyi düşüncedir.

 

Direndiğin çoğalır.

Güzel bir dünyayı hak ettiğinizi düşünün. Düşünemiyorsanız hayal etmeye gayret edin. Kendinize şunu sorun; 

  • Hiç bir sorun olmasaydı nasıl bir dünyada yaşıyor olmayı isterdim?
  • Nasıl bir şehirde yaşıyor olmak isterdim?;
  • Nasıl bir mahallede yaşıyor olmak isterdim?
  • Nasıl bir evde yaşıyor olmak isterdim?

Ve önce o evi yaratın, sonra mahalleyi, sonra şehri ve dünyayı…

NY-HAYAL

İnsanoğlu evrimleşme sürecine devam etmekte ve çatışmalar daha iyiyi yaratmaya yönelik ilerlemesini sağlamak bizim elimizde.  Kendi düşüncelerimizle gerçekliğimizi yaratıyoruz.

Güzeli Düşününün, güzel yaratılsın. Bu yazıyı beğendiyseniz aşağıda belirtebilir, çevreniz ile paylaşıp iyi düşüncelerin yayılmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Sevgiyle ve hoşça kalın,

Nilgün

Eğer sizin gibi düşünen ve gelişimine önem veren insanlarla Linkedin’de buluşmak istiyorsanız,  “Dönüşüm Liderleri” Grubuma katılmak için tıklayın….
Yazıyı faydalı olacağını düşündüğünüz arkadaşlarınız ve çevrenizle aşağıdaki sosyal medya butonları ile paylaşmanızdan memnun olurum.
Keyifli keşifler,
 

75 Dakika Strateji Koçluk Netlik Görüşmesi: Eğer bu aralar kendinizi bulunduğumuz duruma saplanmış ve çıkamıyor, netlik ve bir yol haritasına ihtiyaç duyuyorsanız, 75 Dakika Strateji Koçluk Netlik Görüşmesi satınalma için tıklayın….

Güncellemelerimin e-mailinize gelmesini ve benden duymak istediğiniz konuları belirtmek istiyorsanız formu doldurmak içintıklayın…

Not: 1- Titreşimlerin nekadar güçlü olduğunu anlamak için Dr. Masaru Emoto’un Suyun Gizli Mesajı kitabını okumanızı ve uygulamanızı öneririm.

2- Haftlık bültenimi e-mailinize almak isterseniz sitemden abone olabilirsiniz.