Ekim Ayı Kitap İki Kitap Önerim

Merhabalar bu aydan başlayarak size her ay iki kitap önereceğim, Ayda iki kitap okumak kişisel ve toplumsal gelişiminize yapılacak çok önemli yatırımdır.

Sizlere kendi okuduğum, okumakta olup çok keyif aldığım, faydalandığım kitapları aktaracağım. Bu ayın kitapları özellikle önemli ve bu kitapları sizlerle paylaşma şansına eriştiğim için mutluyum. Zira Sapiens’i geçen hafta Business Mastery eğitimim için Floransa’ya giderken aldım. Bu sefer yanıma hiç kitap almadığım gibi kafamı dinlemeyi ve eğer beğenirsem Floransa’dan kitap almayı planlamıştım. Ancak bu kitabı, İstanbul Havalimanı DR’dan geçerken görene kadar. İçeriğine şöyle bir baktım ve ilgimi çekerek aldım. Bu kitap karşıma çıktığı ve seçtiğim için mutluyum.

Bu ayın kitapları:

 

sapiens-tr1- Sapiens-Hayvanlardan Tanrılara Sapiens İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi- Yuval Noah Harari- 

Tarih Profosörü olan Yuval Noah tarafından yazılan kitap hem insanın, hem insan zihninin evrimleşmesini yalın bir dille anlatıyor.

Keyifli ve kolay okunur bir dille tüm insanlık tarihinin özetini çıkarmış.. Yazının bulunmasından tutun da, toplumların gelişimine ve güdüleyen duygulara kadar…

Uçakta giderken bile 135 sf’sını keyifle bitirmiştim bile. Size öğretilenleri ve rutini sorguluyorsanız bu kitabı okumanızı çok tavsiye ederim.

2- Şempanze Paradoksu-Zihin Yönetimi- Özgüven Başarı ve Mutluluk İçin- Prof. Steve Peters

Bu kitabı Sapiens’i okuduktan sonra okumanızı öneririrm. Böylece okuduklarınız çok daha iyi yerini bulacaktır. Hem beyin yapımızı kolay bir dille öğreneceksiniz, hem de evrimleşmeden kalan şempanze beynimiz ile uyum sağlayarak başarı ve mutluluğu yakalamanın  yollarını, olimpiyat atletlerini bu yöntemle zihinsel yetiştirmiş Prof. Steve Peters’den öğrenmeye ve uygulamaya ne dersiniz? Aslında bir taraftan beynimizin evrimleşmesine katkıda bulunmuş oluyoruz böylece….

Bu yazıyı beğendiyseniz, aşağıda tıklamanızı ve çevreniz ile paylaşmanızı rica ederim. Ayrıca sizi etkileyen kitap ya da kitapları aşağıda belirtebilirsizin,

Keyifli okumalar dilerim…

Nilgün

Not: Yazılarımdan ve çalışmalarımdan haberdar olmak isterseniz,  sitemdeki kayıt kutularından abone olabilirsiniz,