Rönesans Şehri Floransa'dan selamlar- Arzu ettiğin iş ve hayatı yaratmak

Bilirsiniz, universite gençliği için “work and travel ” yaz kampları var. Hatta Avrupa ve Yeni Zelanda’da yaygın bir uygulama. Öğrenci bir sene ara verir; ya çalışır, ya da başka ülkeye gider okur. Bizde de son yıllarda Erasmus ve benzeri uygulamlar ile gençlerimiz bu imkanlara kavuşuyor.

floransa ofis2Size birşey söyleyeceğim. Hala ruhunuz genç ise “gezerken çalışmak” bizler için bir hayal değil. Ben böyle bir hayatı ettim ve şimdi yaşıyorum ve çok mutlu ve şükran doluyum. Floransa’ya hem son eğitimimi almaya, hem de biraz vakit geçirmeye, Rönasans şehrinin ve güzel Toskana doğası ile canlanmaya, başka bir bakış açısından bakmaya geldim. Bugün P.tesi, ofisim burası, kocaman bir odada, Toskana sırtlarında bir villa otelde, işlerim ve projelerim üzerine çalışıyorum, geçen iki sene önce burayı bile hayal etmemiştim, ancak hayal ettiğim birşey vardı zaman ve mekandan bağımsız, izin alma zorunluluğu olmadan çalışabilmek ve keyif almak….

floransa kopruHemen olmadı.. Birsürü limitleyici düşünceler üzerine çalışmam, kendi konfor alanından çıkmam ve dünyaya farklı gözlerle bakma alışkanlığını kazanmam gerekti…Halen daha çalışıyorum, yaa evet zor, çok da kolay olduğunu söyleyemeyeceğim. yolda çeşitli deneyimlere tabii tutuluyorsunuz. Ancak en önemli düşünce şekli “bu benim başıma niye geliyordan” ziyade ya “Bundan ne öğrenebilirim”“Bundan ne öğrenerek güçlenerek çıkabilirim?” ya da enerjiniz daha yüksek ise; “Dene beni, burdayım” diyerek meydan okumaktır.

Şu an geldiğim noktadan çok mutluyum, keyifliyim, yaşam enerjim her geçen gün artıyor. Bunun için  değişimin getirdiği, gerektirdiği zorluklara katlanmaya değmez mi?

Görme fırsatı yakaladığım Leonardo De Vinci Sergisi'nden bir kesit.

Görme fırsatı yakaladığım Leonardo De Vinci Sergisi’nden bir kesit.

Herşey hayal etme ile başlar. Kendinize hayal kurma izni verin. Ciddiyim. Bu kadar basit. Eğer daha hayaliniz şekil kazanmadan beyninizde öldürüyorsanız, “niye olmuyor?” diye kimseye kızmayın veya suçlamayın…

Sizin de kendinize bile itiraf etmekte zorlandığınız hayalleriniz var ve üzerinde çalışmak, biraz yoldan çıkıp kendi yolunuzu bulmak istiyor iseniz benimle temasa geçerbilirsiniz, Sitemdeki work with me sayfasını inceleyebilirsiniz.

Sorularınız olur ise nilgun@nilgunyetis.com adresinden yazabilirsiniz,

Görüşmek üzere, iyi günler dilerim,

Nilgün