Yüksek Frekanslı Kelimeler ile Enerjinizi Yükseltin

Yüksek frekanslı kelimelerin hayatına ne gibi pozitif katkıları olacağını bilmek ister misin? Kurduğumuz cümleler ile kendi gerçekliğimizi ilmek ilmek oluşturmamıza etki eder. Her an sözlerimizle, düşüncelerimizle varlığımızı, hayatımızı şekillendiririz.

Bu konuda Dr. David Hawkins‘in Güce Karşı Kuvvet kitabını okumanızı öneririm. Kitabında bilinç seviyeleri üzerine yaptığı araştırma ile hem bilinç seviyelerini hem de o bilinç seviyelerinde hangi duygu durumunda olduğumuzu aşağıdaki şekil ile göstermiştir.

Her kelimenin çağrıştırdığı, çağırdığı bir frekans vardır. Frekans derken enerjisinden bahsediyorum. Daha önce verdiğim “İfade Tamiratçılığı” atölyeme katıldıysan ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.

“öf sıkıldım, hep benim başıma mı gelir, mutsuzum, umutsuzum, olmaz, istemiyorum, öfkeliyim” der ve aslında duyguların bize verdiği mesajları almaz ve daha iyi hale geçmek için aksiyona geçmez isek duygumuz artık bir halimiz haline geliyor ve o halden konuşur, belli durumlar için o halde davranır oluyoruz.

Siz ne sıklıkta hangi moddan yayın yapıyorsunuz? Neşeli, kötümser, iyi niyetli, şikayetçi? Peki yayınınızın bir sonraki yayınınızı tetiklediğinin farkında mısınız?

Hayatını yeniden tasarlama da kullandığın sözlerin önemini belki farklı kişisel gelişim öğretmenlerinden duymuşsundur.

Eğer hayatından memnun değilsen ve ciddi bir değişim, hatta dönüşüm istiyorsan bu yazdıklarımı iyi dinlemeli ve uygulamalısın:

Bu yüksek frekanslı kelimeleri gün içinde bilinçli kullanarak da frekansınızı yükseltebilirsiniz,

Her duygunun olumlu ve olumsuz tarafı vardır. İhtiyaçlarımız karşılandıkça ferah, tatmin olmuş, mutlu hissederiz. 

Karşılanmadıkça darlık, anksiyete, kaygı, endişe ve belki de öfke hissederiz.

Şimdi bunlara bakarak da duygu durumunuzun nerede olduğunu hatta kaç birimde olduğunu da tespit edebilirsiniz.

Karşılandıkça büyük ihtimalle huzurlu, mutlu, enerjik, hevesli, istekli, dolu, özgüvenli, kararlı hissedersiniz

1- Duygularını farketme üzerine lütfen çalış ve onları ifade et. Her duygunu kabul et. Bu uzun bir süre alabilir ama değeri paha biçilemez. Belki aile geleneğinde duyguları ifade etmek yoktu, ya da sadece belli duygular ifade edilebilirdi; mutluluk, neşe, öfke, kızgınlık ya da destek olma için empati içinde olman istendi. (bu konuda “Kadınlar Soru Sormaz” yazımı okumanı öneririm.

2- Öyleyse kendinizi bu yöne doğru gün içinde programlayın. Nasıl mı?

Şu kelimeleri gün içinde tekrar tekrar “BEN HUZURUM, “EN DENGEYİM”, “BEN ENERJİYİM”, “BEN GÜZELİM”, “BEN KARARLIYIM”, “BEN YARATICIYIM” , “NİYET EDİYORUM” , “ŞÜKREDİYORUM” şeklinde de ihtiyacınız olan kelimeyi tespit ederek kullanabilirsiniz.

3- Kendinize ve etrafınıza nazik davranın, bunu sadece üstünüze, ya da bazı kişilere gösterilmesi gereken bir tutum değil, herkese yönelik yapın, bakın çevrenizle ilişkileriniz nasıl güzelleşiyor.

4- Bunun yanında size yapılan güzel davranışları takdir edin ve neyi takdir ettiğinizi açıkça söyleyin, karşınızdaki kişiyi de gösterdiği davranışı daha fazla yapması için teşvik etmiş, yüreklendirmiş olursunuz.

5- Yeni cümle yapılarınızı, davranış kararlarınızı özellikle 21 gün, 3 set 21 gün yani 63 gün yapılan tekrarlarla beyninizde yeni nöral yollar oluşturarak yeni alışkanlıklar kazanmanız, yeni davranış ve bakış açısı kazanmanız oldukça mümkündür.

Eğer bu konuda daha detay çalışma yaparak farkındalığınızı ve uygulayıcılığınızı arttırmak isterseniz bireysel koçluk opsiyonları için benimle temasa geçebilirsiniz. Bireysel koçluk sayfamı ve referanslar sayfamı okumanızı öneririm.

Sevgiyle ve güzellikle kalın ve yaratın,

Nilgün Yetiş / Dönüşüm Koçu