Şükran Duyarak Arzu Ettiklerinizi Daha Kolaylıkla Kendinize Nasıl Çekersiniz

“Evren, her an, bize yeni bir hayat vermeye, yeniden başlamaya, yeni fırsatlar yaratmaya, olayları mucizevi şekilde iyileştirmeye, tüm karanlığı aydınlığa ve sevgiye dönüştürmeye hazırdır.” Marianne Williamson

Arzu ettiğiniz her ne ise daha fazla hayatınıza çekmek için yüksek derecede şükran duyguları içinde olmanızı öneririm.
 
1- Algınızı pozitifi görmeye yönlendirin:
Şükran duyguları içinde olmak içinde bulunduğunuz durumun sadece negatif taraflarını görmek yerine daha objektif ve fırsatları ile görebilmeyi sağlar. (Görecelilik yasası, herşeyin kendinden daha üstün ve daha düşük nitelikte olanı mevcuttur.)
***

“Zihninizi şeyleri olduğu gibi kabullenmenin tatminsizliğine odakladığınız zaman, kaybetmeye başlarsınız. Dikkatinizi genele, sıradan olana, yoksula, bakımsız ve ortamala olana verirseniz ve zihniniz bütün bunların formunu alır. Sonrasında bu formları ya da zihinsel imgeleri formu olmayana iletirsiniz ve genel, yoksul, bakımsız ve ortalama olan size gelir.

***

“Zihninizi bayağı olana odaklaşmasına izin vermek bayağı olmak ve kendinizi bayağı olanla otomatik donatmak anlamına gelir.” Wallace Wattles / Zengin Olma Bilimi

 ***
2- Elinizde olan memnun olduğunuz şeylere memnuniyetinizi bildirirek başlayın;
Bu buzdolabınızdaki yiyecekler, size sabaha günaydın diye servis şöförü, bankanızdaki para, geliriniz olabilir.

“Doğanın hızını benimseyin; onun sırrı sabırdır.” Ralph W. Emerson

 
Mevcutta memnuniyet duyduğunuza şükrederken …. olduğuna çok mutluyum ve şükran doluyum ve bunun on katı daha fazlasını almaya açığın ve hazırım.” diyebilirsiniz.
 
Örneğin: Diyelim 4000 TL maaş alıyorsunuz, ve bunun çok yetmediğini düşünüyorsunuz. Olumsuz enerji ile sıkıntı hissetmek yerine öncelikle maaşınız olduğu için neler yapabildiklerinizi görün ve buna şükran duyun, hatta bir liste hazırlayın (ilk enerji yükseltmesi). Daha sonra “Aylık 4000 TL kazandığım için çok mutluyum ve şükran doluyum, bunun 10 katını almaya açığım ve kabul ediyorum.”
 
Ve eğer bir artış alırsanız, ya da bir yerlerden size geldiğinde onu aynı şükran duyguları ile belirli bir amaca uygun kullanmaya gayret edin.
Ya da arzu ettiğiniz bir ilişkiyi kendinize çekmek istiyorsunuz. Öncelikle hayatınızda güzel olan küçük büyük ilişkileri, ilişki parçacıklarını görün ve onlara şükran duygularınızı iletin. Daha sonra şunu söyleyin sık sık;
 “Hayatımdaki …. ile olan ilişkimden çok memnunum ve hayatımda olduğu için çok mutluyum, böyle bir ilişkiyi daha çok insanla yaşamaya hazırım ve kabul ediyorum / Ya da eşimle de yaşamaya hazırım, böyle bir eş istiyorum. Teşekkür ederim” deyin.
Bunu sık sık söyleyin, bir-iki defa değil. Zira dua formatındaki bu dilekleriniz sürekli bu hissi hissederek ve böyle bir ilişkiye sahip olmaya değer ve hazır olduğunuzu hücrelerinizde, kalbinizde hissedin ve size sinyalleri gelmeye başladığında görmeye, kabul etmeye ve deneyimlemeye kendinize izin verin.
 
pexels-photo-110473-large
 3- Bir Şükran Defteri yapın kendinize:
Her akşam yatmadan önce o gün olan olaylarla, ya da farkettiğiniz şeylerle ilgili şükranlarınızı yazın. Her akşam 5 tane yazamaya gayret edin. Bir süre sonra zor durumlarda da olsanız bulunduğunuz duruma daha akılcıl tepkiler vermeye başladığınızı ve daha rahat atlatmaya başladığınızı görüp, olaylarla başa çıkma kapasitenizin arttığını farkedebilirsiniz.

“Gönlüne belalar geldikçe gülerek karşıla.

Şükrü ve sabrı öğreniyorsun;

Korkma, rıza makamı yakın sana.” Mevlana

 
4- Yaşadığınız eşzamanlılıklara (anlamlı rastlantılar) dikkat edin:
Enerjiniz arttıkça, frekansınız artacak ve arzu ettiğiniz şeylerin düşündüğünüzde bile karşınıza sembolleri ya da ipuçları ile çıkmaya başladığını görebilirsiniz. Bunun için ya şükran defterinize yaşadığınız eşzamanlılıkları not edin ve şükranlarınızı belirtin. Bu uzun zamandır aradığınız soruya kendiliğinden gelen bir cevap, bir arkadaşınızın size tavsiye ettiği bir kitap, bir davete gitmeniz ve orada birisi ile tanışmanız ve önünüze yeni imkanların bir anda çıkması olabilir. Eşzamanlılıkların artması, arzu ettiğiniz şeye yaklaştığınızı gösteren evrenin sinyalleridir. Yani evrenin dili ile uyum (senkronize) içine girmişsiniz demektir.

meditation-1287207_960_720

5- Olmasını istediğiniz şeyleri, olayları kendinize çekmek için günlük 10-20 dakikalık meditasyonlarla o şeyi olmuş gibi zihninizde görselleştirin, yani maddeleştirin;

Olduğunda hissedeceğiniz duyguyu hissedin, renk verin, sesleri duyun, kendinize söyleyeceklerinizi hayal edin ve olacak olanın metafizik boyutta form haline gelmesine hızlandırın. (Detay bilgi için Zengin Olma Bilmi) kitabını okuyabilirsiniz.
 
6- İnsanlara elinizdekilerin varlığına şükran duymanın göstergesi olarak, paylaşımda bulunun. Bolluk bilinci ile, karşılık beklemeden…
 
7- Gülümseyin, kendi hayatınızın, kendi gerçekliğinizin dönüştürücüsü olun…
Eğer istediğiniz şeylerin size gelmesini hızlandırmak ve arzu ettiğiniz yaşamı ve işi yaratma üzerine bir uzman eşliğinde çalışmak istiyorsanız, Eğer kendinize ve hayallerinize “EVET” demede duygusal, ruhsal, fiziksel engellerinizi fark edip, etkilerini kaldırmak ve yaşamınızı yukarı ivme ile ilerlemek istiyorsanız tanışma 75 dakikalık Laser Koçluk Görüşme randevusu için tıklayın….
 
Nilgün Yetiş
 Dönüşüm Liderliği Koçu